Rezydencja West Vancouver

KOArchitecture Sozinho Imagery
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Pierwotnie zaprojektowany w 1958 roku przez znanego architekta, Rolanda Terry’ego, dom w West Vancouver wymagał renowacji. Rezydencja w kształcie litery L, skupiona wokół dziedzińca, obejmuje prywatne skrzydło przeznaczone na sypialnie oraz część publiczną z kuchnią, jadalnią i częścią dzienną. Dom kupiła para, zwabiona wysokimi sufitami, kolumnami z naturalnego jodły i dużymi przeszkleniami. Jednak oryginalny projekt miał małe, zamknięte pomieszczenia. Kuchnia, schowana głęboko w domu, wymagała szczególnej uwagi, aby lepiej zintegrować się z codziennym życiem.

Przebudowa miała na celu skonsolidowanie kuchni, jadalni i części dziennej. Wzmocnienie połączenia domu z naturą i zaktualizowanie projektu, aby podkreślić oryginalną koncepcję Terry’ego, jednocześnie poprawiając codzienne życie. Kuchnię przeniesiono zza ściany do centralnej lokalizacji, zrównanej z holem wejściowym. Zespół przerobił istniejące drewniane szafki, aby stworzyć otwartą kuchnię z barem na wyspie. Niestandardowe górne szafki ze stali nierdzewnej spoczywają teraz na drewnianych szafkach, podwajając się jako punkt końcowy korytarza. Oryginalna przestrzeń kuchenna została przekształcona w spiżarnię, gotową do obsługi funkcji gastronomicznych. Ściana przedpokoju, która wcześniej ukrywała kuchnię, teraz prezentuje siatkę w stylu Mondriana, pomysłowo ukrywającą toaletę i garderobę.

Ściana obwodowa o długości 24,38 m obok odnowionej kuchni, jadalni i salonu ma otwierane szklane drzwi. Prawie całkowicie otwiera przestrzeń mieszkalną na podwórko, basen i ogród. Aktualizacje obejmują 6 metrowy świetlik nad korytarzem prowadzącym do skrzydła sypialni, nową szklarnię ogrodową, wielofunkcyjne ogrodzenie / ścianę magazynową ze skromną kuchnią do pizzy oraz wiatę zbudowaną z materiałów odzyskanych podczas remontu.

Lokalizacja: Vancouver, Kanada
Tekst: nowoczesna STODOŁA