Rezydencja wznosząca się na klifie w dzielnicy Hollywood Hills w Los Angeles

MIKE KELLEY
Partnerzy

O inspiracji

Rezydencja wznosząca się na klifie w dzielnicy Hollywood Hills w Los Angeles, zaprojektowana przez lokalną firmę Standard Architecture składa się z trzech dwuspadowych tam.
nowoczesna STODOŁA o powierzchni 929 m2 został zaprojektowany przez Standard Architecture i dewelopera Viewpoint Collection.

Posesja, na której zbudowano posiadłość, zajmująca 4000 m2 zlokalizowana jest przy 1471 Forest Knoll Drive, obejmuje uskok, z którego roztaczają się przepiękne widoki na Los Angeles i Sunset Strip.
Trzy, równolegle ułożone białe bryły połączone są ciemnymi metalowymi dachami dwuspadowymi. Standard Architecture przyznaje, że inspiracją dla konstrukcji było Muzeum Sztuki Kimbell w Fort Worth w Teksasie dopracowane przez Louis’a Kahn’a w 1972 roku.

Współzałożyciel firmy, Jeffrey Allsbrook powiedział „Muzeum Sztuki w Kimbell składa się z rzędów konstrukcji sklepionych z mniejszymi bryłami pomiędzy nimi. Podobne rozwiązanie wykorzystano w posiadłości przy Forest Knoll, gdzie budowlę stanowi seria wysokich dwuspadowych brył z niższymi sekcjami pomiędzy nimi”.

„W każdej z brył, duże okna otwierają się u szczytu, na rozległe widoki- to również cecha wspólna z budynkiem Muzeum Sztuki Kahn’a. Dzięki zastosowaniu stalowych ram w konstrukcji szczytów w Forest Knoll istnieje możliwość podziwiania niesamowitych widoków na Los Angeles” przyznaje studio Standard Architects.

Według Allsbrook’a „Niższe budynki łączące, pełnią funkcje powierzchni usługowych, takich jak schody czy toalety. Takie rozwiązanie, zaczerpnięte z Muzeum Kimbell, pozwala na uzyskanie otwartych i przewiewnych przestrzeni.”

Przednia i tylna ściana rezydencji składa się głównie z okien i szklanych drzwi przesuwnych. Przestrzeń znajdująca się za domem stanowi ogród, w którym znajdują się patia, obszary trawiaste oraz pozbawiony krawędzi basen w kształcie trapezu zabezpieczony wspornikami za krawędzią posesji.Centralna bryłą o podwójnej wysokości, równej 9 metrom zawiera otwartą jadalnię i salon. Boczne segmenty podzielone są na dwie kondygnacje. W rezydencji znajdują się łącznie cztery sypialnie, usytuowane na piętrze, z czego trzy z nich umiejscowione są w jednej z brył. Powierzchnię łączącą owe sypialnie stanowi wspólny, trójkątny taras, który umożliwia dojście do każdej z nich. Głowna, wyposażona w garderobę sypialnia mieści się na piętzre w drugiej części budynku

Aranżacją wnętrz zajęły się agencje takie jak Minotti Los Angeles i MASS Beverly. Wnętrza zostały uposażone o współczesne meble i akcesoria współgrające z elewacją rezydencji i estetyką całej posiadłości. Kolorystykę utrzymano w odcieniach kremu, bieli i szarości.

W głównej części dziennej na powierzchniach sufitu, ścian i podłóg zastosowano drewniane panele. Na parterze zadbano o miejsca do odpoczynku, miejsca siedzące, salę z kinem domowym oraz kuchnię, w której dominują szare blaty. Uzupełnieniem rezydencji jest dwustanowiskowy garaż z sypialnią znajdującą się nad nim.

Standard Architecture jest również autorem projektów takich jak budowa sklepu Helmut Lang w Hollywood oraz propozycji kolorowej, modułowej megastruktury dla P.O.D. System Architecture- współpracy Dezeen i Adidas Originals.

Studio prowadzone jest przez Alsbrook i Silvię Kuhle. Duet ten brał udział w majowym cyklu Dezeen’s Screentime w ramach Virtual Design Festival.
Pozostałe domy wybudowane na klifie w Los Angeles to:

  • rezydencja Olsona Kundiga w Collywood,
  • drewniany dom autorstwa Kristen Becker z firmy architektonicznej Mutuus Studio,
  • Carla House autorstwa Walker Workshop i Orum Residence SPF Architects.

Lokalizacja: Hollywood Hills, Los Angeles, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf