River Cottage, czyli relaks w starym domku nad rzeką

WT ARCHITECTURE
Partnerzy

O inspiracji

Ulan to mała wioska we wschodniej Nowej Południowej Walii w Australii. Właśnie tu, na odciętym od cywilizacji nabrzeżu rzeki Goulburn, stoi maleńka chatka o nazwie „River Cottage” – idealne miejsce do relaksu i naładowania swoich własnych baterii, z dala od zgiełku miasta.Sam domek został wyremontowany tak, by oferował wszystkie współczesne wygody, emanując jednocześnie spokojem i dawnymi czasami. Otoczenie to zachwycająca, dziewicza przyroda, która niezależnie od pogody zachęca do eksploracji okolicy. Można to robić wszystko, w swoim własnym czasie, bez pośpiechu, w towarzystwie wyłącznie swoim i natury.

Stara chatka dostępna jest na wynajem i idealnie nadaje się dla maksymalnie trojga gości. Znajduje się tu tylko jedna sypialnia i jedno dodatkowe łóżko. Dobrze zorganizowana kuchnia zapewnia wszystko, czego goście mogą potrzebować, by spędzać tu całe dnie przy kominku, który ogrzewa wnętrze lub przy ognisku urządzonym w pobliżu. Swoje baterie można ładować relaksując się na werandzie z drinkiem lub książką, podziwiając śpiew ptaków i wyciszając się przy szumie płynącej tuż obok rzeki. Tym, którzy chcą skosztować smaków pobliskiej wsi, lokalna farma dostarczy nawet własne posiłki.

Styl życia, jaki oferuje ten wiejski, uroczy domek to pełen powrót do życia w zgodnie i bliskości z przyrodą. Miejsce powita gości zachwycającymi wschodami słońca, które obserwować można pod kocem, z filiżanką herbaty, siedząc wygodnie na werandzie. Po śniadaniu okolica zaprasza na spacery po parku narodowym Goulburn River National Park, który zaczyna się właściwie tuż za progiem. Na koniec dnia można się zrelaksować w rustykalnej wannie, która znajduje się na tyłach domku.

Wnętrze „River Cottage”, podobnie jak cała okolica chatki, emanuje spokojem, a najważniejszym aspektem tego projektu było stworzenie rustykalnego miejsca, z którego nie będzie się chciało wyjeżdżać.

Interesują Cię małe domki na wynajem? Więcej tutaj.

Lokalizacja: Ulan, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Gospodarz

River Cottage