Rodzinna oaza w Hamptons

Victoria Hagan Ferguson & Shamamian Thomas Loof
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Rozpoczęcie projektu z czystą kartą może być błogosławieństwem lub przekleństwem. W przypadku tego domu harmonijny zespół składał się z wyrafinowanej pary właścicieli i ich rosnącej rodziny, działki w historycznej dzielnicy Southampton oraz kreatywnych profesjonalistów. Wszyscy mieli wspólną wizję, która była mocno zakorzeniona w krajobrazie.

„Większa część architektury skupiała się na tym, aby dom otwierał się na ogrody i posesję” – mówi projektantka Victoria Hagan. „Nasz klient bardzo jasno dał do zrozumienia, czego szuka. Fajnie było z nim pracować, aby stworzyć coś, co miało bardzo tradycyjną duszę, ale w sercu było znacznie młodsze”.

Aby osiągnąć ten cel, Hagan – współpracując z architektami z Ferguson & Shamamian oraz projektantką krajobrazu Mirandą Brooks – zaczęła nadawać wnętrzom poczucie otwartości. Hagan instynktownie sięgnęła po delikatniejszą paletę wodnych błękitów, głębokiego drewna i bogatego seledynu. Materiały, od dekoracji okiennych po blaty i płytki łazienkowe, są z pewnością luksusowe, ale to połączenie przedkłada komfort i wydajność nad pozory. Właściciele, małżeństwo z Manhattanu z czwórką nastoletnich i dwudziestokilkuletnich dzieci „chciało żyć w świeższy sposób” – mówi Hagan. Żona, zapalona ogrodniczka, zainstalowała pomieszczenie do sadzenia kwiatów i biuro w pobliżu tętniącej życiem kuchni i tylnego wejścia. Wszystko aby mogła być blisko roślin. Główną kryjówką męża jest wyłożony dębem gabinet.

Lokalizacja: Southampton, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA