Rozbudowa i renowacja domu w stylu edwardiańskim

MELANIE BEYNON AD Tom Blachford
Kategorie: Renowacje Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Northcote Residence to projekt, który wyszedł ze studia Melanie Beynon AD w 2020 roku. Dom ma powierzchnię 250 m2 i znajduje się w Melbourne w Australii.

– „Zaprojektowaliśmy rozbudowę i renowację dawnego domu w stylu edwardiańskim dla młodej, sześcioosobowej rodziny. Dom wybudowany był i zarządzany z troską, a wyjątkowy poziom rzemiosła, wybór materiałów i dbałość o szczegóły właścicieli pozwoliły stworzyć mistrzowski projekt, który ma ciepły i przestronny charakter” – mówią przedstawiciele studia projektowego.

W nowoczesnej STODOLE zaplanowano dwie strefy – jedną dla dorosłych, a drugą dla dzieci. Znajdują się one po przeciwnych stronach budynku, a łączy je centralnie ulokowana strefa dzienna. Rodzinny salon powstał w nowej, dobudowanej części, dzięki czemu jest przestronny i obszerny. Wykończony od wewnątrz odsłoniętymi drewnianymi panelami z dębu tasmańskiego na ścianach i skośnym suficie. Fakturę drewna doskonale uzupełniają ściany z odzyskanej cegły i ręcznie robione płytki Anchor Ceramic.

– „Duże, przesuwne drzwi otwierają ten przestronny pokój na naturalne światło. Prowadzą na podwyższony taras, idealny do spędzania wspólnie czasu na świeżym powietrzu. Detale widoczne wewnątrz przechodzą na zewnątrz domu i podkreślają ostrą linię dachu. Na ścianach pojawiają się surowe gonty cedrowe i nachodzące na siebie panele w tym samym kolorze. Te drewniane elementy z czasem zaczną nabierać srebrnych odcieni, co sprawi, że nowa przybudówka jeszcze lepiej dopasuje się do swojego otoczenia” – mówią architekci.

Lokalizacja: Melbourne, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA