STODOŁOWY “Rural Resort”

Lawrie Construction Sparks Architects CHRISTOPHER FREDERICK JONES
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Położony w odległym regionie Sunshine Coast Rural Resort łączy wpływy wiejskiego życia z nostalgią za kurortami Fidżi. Architekci ze studia Sparks Architects, wraz z Lawrie Construction, starannie utkali miejsce angażujące w krajobraz i służące jako idealne miejsce wypoczynku.

Zanurzony w bujnym krajobrazie STODOŁOWY Rural Resort schowano i pogrążono w wyjątkowym i spokojnym otoczeniu. Biorąc pod uwagę wpływ otoczenia, resort podzielono na szereg pawilonów ustawionych wzdłuż terenu z własną, odrębną funkcjonalnością. Zainspirowani licznymi wyjazdami na Fidżi właściciele chcieli zaszczepić element fidżyjskiego designu we własnym domu. Działając całkowicie poza siecią, ślad węglowy domu jest znacznie zmniejszony na znak szacunku dla jego idyllicznego otoczenia. Chcąc zachować i celebrować naturalne piękno, architekci Sparks wraz z Lawrie Construction podjęli współpracę, aby stworzyć dom, który ostrożnie porusza się po pofałdowanym terenie.

Ponieważ region oferuje już wyraźne tło, bezpośredni i otaczający krajobraz zapewnia, że ​​przechodzenie między pawilonami jest komplementarne do istniejących rodzimych nasadzeń. Jako sposób na zaangażowanie się w naturalne elementy, ruch między pawilonami staje się kluczową częścią doświadczenia w domu. Kilka przestrzeni zewnętrznych do relaksu i rozrywki przeplata się między strukturami, a zintegrowane zbiorniki wodne dodają kolejny wymiar medytacyjny. Rozłożony na terenie o powierzchni 250 akrów dom zachęca do życia wewnątrz i na zewnątrz.

Podczas gdy formalne sylwetki czerpią wpływy z fidżyjskiej architektury kurortów, widoczny jest również wpływ australijskiej architektury wiejskiej. Klucz stanowią podwyższone i dwuspadowe formy. Wykorzystując drewno jako główny materiał budowlany, naturalna faktura i ciepło wypełnia Rural Resort przytulnym urokiem. Otwartość każdej z przestrzeni zapewnia wentylację i swobodny przepływ naturalnego światła. Ułatwia to również kontrolować temperaturę domu przez wszystkie pory roku. Równoważąc solidność i domową swojskość, przestrzenie wewnętrzne łączą w sobie kontrastujące.

STODOŁA Rural Resort stanowi mocne oświadczenie o miłości właścicieli do krajobrazu i ich nostalgicznych doświadczeniach z Fidżi. Sparks Architects i Lawrie Construction zapewniają, że adaptowalne przestrzenie mogą współistnieć w harmonii z otoczeniem bez uszczerbku dla komfortu.

Lokalizacja: Sunshine Coast, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

 

https://nowoczesnastodola.pl/materialy/fabryka-tarasow/