Rustykalny klimat w Poederlee

Lens°ASS Jan Verlinde
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Właściciele – młode małżeństwo z jednym dzieckiem – szukali domu, który będzie idealną równowagą między stylem wiejskim, a współczesnym.

„Ten dom można, że tak powiem, przemierzać butami i taczką, nie pozostawiając żadnych śladów. Użyte materiały – jak prawdziwy wiejski dom – mogą wytrzymać” – mówi Thijs Prinsen, partner w firmie Lens°ASS. „W przedpokoju i kuchni są odzyskane cegły, które znaleźliśmy tutaj w ogrodzie. Być może nadwyżki z budowy pierwotnego domu. Cegły te były wybierane kawałek po kawałku i przepiłowywane, aby zrobić płytki podłogowe ”. Typowe dla klasycznego domu wiejskiego jest pomieszczenie na piętrze : przestrzeń nieco wyższa niż parter. „Ten pokój na piętrze był ciemną, wąską ruderą. Otworzyliśmy go całkowicie na jadalnię” – mówi Prinsen. Duże okno to płaski ekran na łąkowy ogród. Ponieważ jesteś dobry metr nad poziomem gruntu, masz specjalną perspektywę na krajobraz.

Chociaż Lens°ASS ma duże doświadczenie w renowacji dziedzictwa, ten projekt był dla nich wyjątkowym wyznaniem. Jednak bez problemów podołali zadaniu. „Nie sądzę, aby cokolwiek blokowało nas stylistycznie. Ten dom był szczególnie interesujący, ponieważ wykorzystano już tak wiele brutalnych, solidnych materiałów. Belki, podłogi i drzwi : cały dąb. Są to elementy jakościowe, które w dużej mierze zachowaliśmy, choć z bardziej wyrafinowanymi detalami. „ – powiedział Prinsen. „Zawsze staramy się zachować to, co jakościowe i wykorzystać to w nowej historii. Nie wymiatamy tak po prostu elementów przeszłości. Z szacunkiem dla przeszłości wnosimy przestrzeń i światło. ”.

Lokalizacja: Poederlee, Belgia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt