Salt and Stone

Helena Miler Marin Trebotić
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Salt and Stone Apartment to nadmorski ośrodek położony w Splicie, zabytkowej chorwackiej starówce. Zaprojektowany przez Helenę Miler w 2022 roku, ten pięknie odnowiony apartament płynnie łączy nowoczesne elementy architektoniczne z naturalnym urokiem starego kamiennego domu.

Projekt mieszkania prezentuje proste linie, elegancką prostotę i naturalne kolory, podkreślając istniejące kamienne ściany. Celem jest uzupełnienie kamieniarki i stworzenie spójnej, spokojnej atmosfery, w której zapierający dech w piersiach widok na morze znajdzie się w centrum uwagi. Jednym z najważniejszych wyzwań remontu była optymalizacja przestrzeni, tak aby w pełni wykorzystać lokalizację mieszkania. Otwierając przestrzeń, usuwając ścianki działowe i wpuszczając naturalne światło, widoki, bryza i zapach morza docierają do każdego zakamarka mieszkania. Po usunięciu ścianek działowych część dzienna przekształciła się w strukturę przypominającą hol. Proste, wolnostojące, niezależne bryły służą teraz jako wielofunkcyjne elementy kuchni, spiżarni i przechowywania w przedpokoju. Meble na zamówienie i elastyczny układ pozwalają na wiele scenariuszy.

Projekt skupia się na jednolitych kolorach i delikatnych wzorach naturalnego drewna, podkreślając kamienne ściany apartamentu. Oświetlenie podłogowe podkreśla strukturę i chropowatość ścian i sklepień, tworząc mistyczną nocną atmosferę.

Lokalizacja: Split, Chorwacja
Tekst: nowoczesna STODOŁA