Sea Level House

Palisociety Caylon Hackwith
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Przywiązanie do tradycyjnego stylu i oryginalnej architektury z lat 40. XX wieku nadało temu domowi w Malibu ciepło i fantazję inspirowaną wybrzeżem. Właścicielem jest Avi Brosh, założyciel Palisociety – marki hoteli butikowych.

Wybudowany w 1941 roku dom jest powrotem do angielskiego stylu wiejskiego – w najbardziej urzekający możliwy sposób. Brosh zaprojektował i odnowił dom wraz z Kirsten, swoją partnerką w miłości i pracy. Oboje stwierdzili, że nadmorska lokalizacja w Malibu to idealny styl życia dla wpływowej pary. „Jesteś otoczony naturalnym pięknem i dziką przyrodą oraz, oczywiście, oceanem. To osobliwe – znasz swoich sąsiadów i ludzi pracujących w lokalnych sklepach. Możesz też zjeść obiad w światowej klasy restauracjach i powiedzieć dzień dobry światowej klasy surferom (i jednej lub dwóm gwiazdom) podczas spaceru po plaży”.

Obiekt, położony zaledwie minutę spacerem od plaży Lechuza, obejmuje dwupiętrowy dom w stylu Cape Cod oraz wolnostojący pensjonat z jedną sypialnią o łącznej powierzchni około 278 metrów kwadratowych. Trzymanie się oryginalnego stylu domu z lat czterdziestych XX wieku było kluczowe w procesie projektowania. Chcąc tchnąć nowe życie w dom, para połączyła swoje unikalne głosy w zakresie projektowania. Podczas gdy styl Kirsten nawiązuje do brytyjskiego wiejskiego domu, Brosh szukał natomiast wyidealizowanej wersji posiadłości Clarka Gable’a w Malibu. Z pewnością było to połączenie stylów, które dobrze się sprawdziło.

Lokalizacja: Malibu, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA