Seehafer Residence

Skylab Architecture Caleb Vandermeer
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Projekt obejmował utrzymanie pierwotnej konstrukcji domu z 1954 roku z nowym wyobrażeniem sobie przestrzeni codziennego życia.

Jednopiętrowy dom z dziedzińcem o powierzchni 269 metrów kwadratowych skupiał się na poziomie z wystającymi konstrukcjami. Chronią one zarówno, jak i wpuszczają światło do domu przez świetliki. Zmodernizowany plan łączy studio jogi, apartament dla gości, 3 sypialnie i łazienki z otwartym salonem, kuchnią i jadalnią. Kuchnię przekształcono w otwarte, przefiltrowane centrum przestrzeni życiowej ze zintegrowanymi świetlikami i widokiem na dziedziniec. Sypialnie i przestrzenie mieszkalne zmodernizowano poprzez dodanie coraz większej liczby przeszklonych otworów prowadzących na prywatny ogród. To wszystko aby zapewnić bardziej naturalnie oświetlone połączenia z otoczeniem. Ścieżki zewnętrzne zachęcają do codziennego życia wewnątrz i na zewnątrz.

Odsłoniętą drewnianą konstrukcję dachu dwuspadowego odrestaurowano i wzmocniono, aby zachować i odsłonić oryginalne wykończenia drewniane. Renowacja skupiała się wokół idei wierności tradycji północno-zachodniego Pacyfiku. Polega ona na eksponowaniu drewna, ale także odnawianiu elewacji i wnętrz za pomocą serii wykończeń z drewna. We wszystkich przestrzeniach badano sposoby otwarcia planu i fasady na prywatny dziedziniec na świeżym powietrzu, przy jednoczesnym zachowaniu wybranych, solidnych obszarów zapewniających strukturę i prywatność. Oprócz tego istotnym wyborem było wyraziste, metalowe pokrycie dachowe, które miało chronić i konserwować odsłoniętą strukturę drewna i wykończenia.

Przekształcenie tego domu z połowy stulecia w trwały, ciepły, nowoczesny obiekt został opracowany poprzez wierność duchowi pierwotnego domu, jednocześnie obejmując połączone przestrzenie z otaczającą przyrodą.

System Grenton Smart Home

Projekt Skylab: To wyjątkowa przekształcona renowacja domu z 1954 roku, której sednem jest wyjątkowe połączenie współczesności z otaczającym środowiskiem. Dzięki wystającym wykuszeniom, światło wtapia się w przestrzeń, tworząc niepowtarzalny nastrój. System Grenton Smart Home byłby idealnym uzupełnieniem tego domu, umożliwiając zarządzanie światłem, roletami, temperaturą oraz innymi systemami w domu za pomocą jednego kliknięcia.

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home