Sheffield Residence

Of Possible Architecture Rory Gardiner
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Sheffield Residence to współczesny dom w stanie Massachusetts. Zaprojektowany przez Vincenta Appela / Of Possible i zbudowany przez Kent Hicks Construction. Dom to mariaż poezji przestrzennej i budownictwa. Ponadczasowe rzemiosło tradycyjnego budownictwa Nowej Anglii spotyka się z najbardziej zaawansowanymi zasadami i technologiami budownictwa. Daje to bowiem współczesny wyraz wiejskiej architektury amerykańskiej, która przetrwa pokolenia.

Teren z historią

Miejsce, w którym klient dorastał znajduje się piętnaście minut na południe od Great Barrington w stanie Massachusetts. Pierwotny dwupiętrowy dom na terenie posiadłości okazał się niezrównoważony do życia w późnym wieku. Celem nowego domu było stworzenie współczesnego projektu z ukłonem w stronę lokalnej architektury wernakularnej. Klienci szukali architektury, która przywoływałaby wspomnienia pierwotnego domu w tym miejscu z młodości. Teren obejmował sad jabłkowy, stodołę i zagrodę dla koni od wschodu, długi dziedziniec i ogrody od południa, wiecznie zielone i podmokłe tereny. Klienci byli rozdarci między potrzebą szklanego domu a czymś bardziej tradycyjnym.

Połączenie z krajobrazem

Rezultatem jest dom, w którym każde okno i drzwi ciągną się od podłogi do sufitu. Wykończenia architektoniczne to paleta wybrana w celu wzmocnienia efektu ram na tle ciągle zmieniającego się sezonowego krajobrazu Nowej Anglii. Poruszając się po domu w ciągu dnia, przenosimy się z przestrzeni wewnętrznych na krajobraz zewnętrzny. Podobnie, gdy podchodzi się do domu z zewnątrz, duże tarasy tworzą podobne zewnętrzne ramy krajobrazu, jak również wnętrza. To dom tworzenia nowych wspomnień i uhonorowania starych.

Ścisła współpraca

Firma Of Possible, z siedzibą na Brooklynie w Nowym Jorku, zaprojektowała dom w ścisłej współpracy z Kent Hicks Construction and Energy Efficiency Associates w Massachusetts. Projekt jest przykładem bezkompromisowego współczesnego designu, architektury konceptualnej i zastosowania zrównoważonej nauki o budownictwie. Współpracując z firmą Kent Hicks Construction, wykonawcą i certyfikowanym konsultantem ds. domów pasywnych, zespół projektowy opracował proste szczegóły konstrukcyjne, aby uzyskać zespoły budynków na poziomie domu pasywnego. Materiały pozyskiwano regionalnie, wybrane pod kątem niskiego współczynnika ocieplenia globalnego i szczegółowo opracowane pod kątem łatwości budowy dla ostatnich pokoleń. Systemy mechaniczne i obciążenia energetyczne zwymiarowane, aby dom mógł osiągnąć zerową wydajność energetyczną po dodaniu małego zestawu paneli słonecznych montowanych na ziemi.

Lokalizacja: Sheffield, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA