Renowacja Shenyang Dongmaoku Warehouses

URBANUS都市实践
Kategorie: Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Na południe od dworca kolejowego Shenyang East Dongmaoku mieści się park magazynowy pierwszej generacji w Chińskiej Republice Ludowej, który jest używany od 1951 roku. Jednak wartość Dongmaoku została zignorowana ze względu na odizolowany park logistyczny. Do niedawna, kiedy teren ten miał zostać odnowiony i wymagał rozbiórki, wartość architektoniczna Dongmaoku została odkryta, a siedem magazynów w parku zostało wybranych jako wpisane na listę budynków historycznych do zachowania.

Wyzwaniem tego projektu było nasycenie historycznego magazynu współczesnym życiem poprzez poszukiwania artystyczne, techniczne i programowe. Inwestycja zlokalizowana jest w starej strefie przemysłowej. W koncepcji sprawiedliwości przestrzennej pierwotnym pomysłem było wykorzystanie projektów deweloperskich wysokiego szczebla w celu promowania jakości życia starego miasta i zapewnienia równości przestrzeni w procesie rewitalizacji miast. Dwa stare magazyny połączyły się w ponad dwustumetrowy dom kultury, który stworzył otwarty park, który można zwiedzać. Część łącząca odcina więźbę dachową dawnej nawy magazynowej, w której w przyszłości planowana jest tu sala meldunkowa. Forma audytorium definiuje romantyczne i eleganckie wejście oraz wyróżnia prosty i pozbawiony ozdób stary magazyn.

Aby wnieść ciepłą atmosferę do wnętrza, w dwóch magazynach stworzono wewnętrzny zielony ogród. Wejście wykorzystuje motywy „Maze Reading Park” i „Garden of Eden”, aby skonstruować nową typologię szklarni w ponownym wykorzystaniu dużych przestrzeni.

Oryginalna konstrukcja drewniana została zastąpiona nowym systemem konstrukcji stalowej, aby spełnić nowe przepisy konstrukcyjne i przeciwpożarowe. Dzięki integracji skrupulatnego projektu zachowania dziedzictwa kulturowego, projektu konstrukcyjnego i projektu konstrukcyjnego, ta konwersja systemu wizualnie utrzymuje integralność oryginalnej konstrukcji. Funkcje wewnętrzne służą nie tylko marketingowi nieruchomości, ale także przyczyniają się do komunikacji, która zwiększa urok starego magazynu.

Lokalizacja: Shenyang, Chiny
Tekst: nowoczesna STODOŁA