Sposób na ekologię i skandynawski minimalizm od SunRoof

SunRoof

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Ekologiczne budownictwo nie oznacza już rezygnacji z komfortu czy piękna. Wręcz przeciwnie. Dzisiaj częściej spotykamy się z zaawansowaną, „zieloną” technologią niż ascetycznym powrotem do natury. Doskonałym przykładem jest dom jednorodzinny w Ojrzanowie – tradycyjny budynek drewniany o nowoczesnej konstrukcji, z bardzo przyszłościowymi rozwiązaniami.

Interesującym pomysłem na pozyskanie czystej energii do zasilania urządzeń i ogrzewania nowoczesnej STODOŁY okazał się dach solarny 2w1 od SunRoof. Pokrycie zintegrowane z ogniwami fotowoltaicznymi nie tylko pełni rolę tradycyjnego dachu i wygląda imponująco, ale pozwala też zaoszczędzić na rachunkach za prąd i przyczynić się do walki ze zmianami klimatycznymi.

W harmonii z naturą

Jak podkreśla inwestor Ryszard Bil, cała idea domu została podporządkowana ekologii. Nie mogło zatem zabraknąć własnej studni z wodą użytkową, oczyszczalni z rozprowadzeniem wody, zbiornika na deszczówkę, pompy ciepła, rekuperatora czy fotowoltaiki. Tak powstał innowacyjny ekosystem, który zamienił cztery kąty w inteligentny dom przyjazny mieszkańcom i środowisku.

Co ważne, udało się uzyskać synergię między ekonomią, ekologią i… estetyką. Poza tym, że nieruchomość musi być funkcjonalna i bezpieczna, powinna też wyglądem trafiać w gust właściciela. Tym razem wybór odnawialnych źródeł energii nie wiązał się jednak z wymuszonym kompromisem na montaż odstających od dachu paneli, które skutecznie zaburzają bryłę domu. SunRoof 2w1 zapewnił ładną, gładką powierzchnię pokrycia i pozwolił zachować spójność architektoniczną.

Stylowy i trwały

Moduły monokrystaliczne zintegrowane z budynkiem z powodzeniem spełniają rolę atrakcyjnych wizualnie dachówek, a jednocześnie zapewniają szczelność i produkują prąd. Jak przystało na technologię rodem ze Szwecji, dach solarny jest przykładem skandynawskiego designu w najlepszym wydaniu. Wyraźnie widać inspirację minimalizmem, zamiłowanie do pięknej, prostej i lekkiej formy oraz precyzję wykonania.

Ponadczasowa elegancja i wytrzymałość to efekt stosowanych przez SunRoof modułów glass-glass – ultralekkich, cienkich, jak i bardzo odpornych na warunki atmosferyczne. Wyróżnia je również wyższa efektywność i dłuższa żywotność w porównaniu z innymi, alternatywnymi opcjami dostępnymi na rynku. To właśnie m.in. długa gwarancja – min. 80% pierwotnej mocy po 30 latach – przekonała inwestora do wyboru dachu solarnego.

Zorientowanie na technologię

Dach SunRoof 2w1 jest na tyle wydajny, że zamienia dom w prywatną, zieloną elektrownię. Rocznie generuje 8 590 kWh energii i redukuje 4 782 kg CO2. Tym samym pozwala uniezależnić się od stale rosnących cen prądu i staje się wyjątkowo opłacalną inwestycją dla właściciela nieruchomości. Zdecydowanie podnosi także jej wartość.

Bardzo korzystne efekty przynosi współpraca pompy ciepła i fotowoltaiki. Przy takim połączeniu technologii zyskuje się darmową energię do ogrzewania domu i zdecydowanie obniża koszty eksploatacji budynku. Nie tylko dba o prywatne finanse, ale i o klimat.

Dla inwestora ciekawym rozwiązaniem, które oferuje SunRoof, jest też aplikacja na telefon, dzięki której można badać przepływy energetyczne i sprawdzać, ile prądu wytwarzanego jest przez instalację w danym momencie. Stanowi to klucz do oszczędności i efektywnego zarządzania energią w domu. Współczesny smart home powinien zatem wspierać zrównoważony rozwój, być praktyczny, wygodny i atrakcyjny pod względem designu.

Lokalizacja: Ojrzanów, Polska

Partner

SunRoof