Silver Residence

not / applicable projects Mikel Amias
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Silver Residence to ośrodek u podnóża północnych gór Kaskadowych. Otoczony wiecznie zielonym lasem, dom zajmuje małą łąkową polanę, na której rosną dojrzałe klony. Celem projektu było połączenie natury z wewnętrzem i zewnętrzem. Czerpie inspirację z angielskich malowniczych i lokalnych drewnianych STODÓŁ.

Sam dom to układ odrębnych elementów. Bardziej tradycyjnie chata mieści pomieszczenia ogólnodostępne z widokiem na łąkę. Sypialnie i łazienki schowano w falistych bryłach skierowanych w stronę lasu. Zapewnia to wizualną i akustyczną prywatność. W tych dwóch połówkach pośredniczy biała ściana biegnąca wzdłuż planu.

Elewacje domu są powściągliwe. Zamiast wielu mniejszych okien, elewacje scalają otwory na okna wielkoformatowe. Te duże, niezakłócone tafle szkła sprawiają, że dom wydaje się bardziej rozległy od wewnątrz. Wnętrze tych okien otoczono dopasowanymi drewnianymi boazeriami. Zimy w północno-zachodnim Waszyngtonie są długie i szare z niewielką ilością światła słonecznego, więc priorytetem było zwiększenie naturalnego światła dziennego.

Lokalizacja: Maple Falls, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA