Skaner 3D – nowoczesny wymiar pomiaru

WT ARCHITECTURE
Partnerzy

O inspiracji

Czy produkcja okien zaczyna się po zrobieniu wyceny? Czy wystarczy wygenerować zestawienie stolarki okiennej jedynie w programie ofertowym, by stworzyć dobrej jakości okna? Po co przyjeżdżać na pomiar? Inwestorzy zamawiający okna często zastanawiają się ile taki proces może potrwać?

PRECYZYJNY POMIAR  – jeden z ważniejszych etapów przed montażem okiem

Proces zamawiania okien można podzielić na kilka etapów. Po konsultacjach, doprecyzowaniu wymagań itp. Inwestor otrzymuje wstępną wycenę swoich okien. Po zaakceptowaniu oferty następuje podpisanie umowy. Dopiero po podpisaniu umowy przychodzi czas na pomiar otworów okiennych (po tym może dojść do korekty oferty wstępnej). Następnym krokiem jest produkcja stolarki okiennej i prawidłowy jej montaż.

CZY POMIAR JEST AŻ TAK WAŻNY?

Naszą pasją są okna. Wiemy, że nasz rynek jest dynamiczny. Kierując się swoją pasją i śledząc nowe trendy, idziemy z duchem nowych technologii. Oprócz tradycyjnych miarek taśmowych i laserowych wykorzystujemy najnowszy sprzęt. Podczas pomiarów używamy skanera laserowego 3D. Wynik pomiarów jest dokładny co do 1 mm! Czy w przypadku okien jest to aż tak ważne? Oczywiście! Im dokładniejszy pomiar, tym lepsze dopasowanie okna do otworu okiennego! A to się przekłada na prawidłowy montaż i dalsze użytkowanie.MODELOWANIE BRYŁOWE – SKANER 3D

Modelowanie bryłowe pozwala nam na skanowanie całego budynku, nie tylko otworów okiennych.  Otrzymujemy trójwymiarowy obraz. Po zintegrowaniu obrazu trójwymiarowego z technologią BIM daje nam wachlarz możliwości. Ale po co skanować aż cały budynek? Modelowanie bryłowe odbywa się poprzez niewielki skaner 3D, który łatwo przestawiać a czas samego skanowania nie jest długi. Nasi architekci dostają trójwymiarowy obraz z zeskanowanego obiektu. Dzięki temu mogą przeanalizować każdy centymetr miejsc, gdzie ma być zamontowana stolarka okienna. Odpowiednie programy umożliwiają nam wyłapanie słabych punktów budowy i dostosować nasze okna pod konkretny, już stojący budynek.

Tworzymy nowoczesne architektoniczne okna. Dbamy o to, by nasze usługi były na jak najwyższym poziomie. Bez nowych technologii tworzenie i montowanie dużych, wielkoformatowych okien byłoby dużo trudniejsze i mniej precyzyjne.

A jakie okna są na zdjęciach?
Nowoczesny projekt domu. Charakterystyczny prostokątny kształt parteru z trójkątnym piętrem – do takiego projektu pasują nowoczesne, funkcjonalne okna.
Zaprojektowane zostały okna aluminiowe:

  • 7,5m okno HS – połączenie szyba do szyby,
  • 6,6m okno HS – glass corner 90*,
  • mały HS,
  • duży FIX (prawie) 3m x 3m,
  • okno FIX,
  • okna rozwierno – uchylne z ruchomym słupkiem,
  • okna rozwierno – uchylne z ukrytymi okuciami,
  • drzwi zewnętrzne w zabudowie witrynowej.

Ponadto brama segmentowa (licowana z elewacją), okna wysokościowe (dachowe) – kąt otwarcia skrzydła 38* i standardowe okna obrotowe (z wmontowanymi czujnikami deszczu i napęd elektryczny), żaluzje fasadowe.

Pamiętajmy, że prawidłowy montaż okien zaczyna się od prawidłowego pomiaru.

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę..

Dostawca stolarki okiennej

Multiko Architektura Okien