Snuck Farm

Lloyd Architects Louise Hill Design Mark Weinberg
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

To nowoczesna konstrukcja powstała w hołdzie dla wiejskiej prostoty i równowagi. Farma Snuck została założona pod koniec XIX wieku w Pleasant Grove w amerykańskim stanie Utah i do dziś prowadzona jest przez tę samą rodzinę. Przekształcono ją jednak z tradycyjnych zabudowań rolniczych w organizację skupioną na mieszkających tu ludziach. Współczesnym celem farmy jest promowanie zrównoważonego stylu życia w bliskości z przyrodą oraz wytwarzanie świeżej, organicznej żywności, z której korzystać może cała tutejsza społeczność.

Celem projektu było stworzenie STODOŁY, która łączyć miała przestrzenie prywatne z publicznymi oraz miejscem przeznaczonym do pracy. Potężną konstrukcję podzielono na dwie oddzielne części. Po jednej stronie znalazły się pomieszczenia związane z rolnictwem, jak również biura administracyjne. Druga część zawiera duży, publiczny salon oraz wspólną kuchnię, gdzie odbywają się zajęcia z gotowania oraz sezonowe warsztaty.

Nowa konstrukcja nawiązuje do tradycyjnej, wiejskiej architektury z dwuspadowym dachem. Głównym materiałem zastosowanym podczas budowy było drewno, które dominuje także we wnętrzu. Nowoczesność wprowadzają tu jednak materiały takie, jak marmur i powierzchnie kuchenne ze stali nierdzewnej. Wyjątkowe są też oprawy oświetleniowe. Budynek jest pełen okien, które wpuszczają do wnętrza sporo naturalnego światła. Białe ściany dobrze łączą się z ciepłymi odcieniami brązów tworząc przytulną i przyjazną atmosferę, pasującą idealnie do założeń projektu – łączenia ludzi i promowania wiejskiego, prostego stylu życia.

Lokalizacja: Pleasant Grove, Utah, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Lloyd Architects Louise Hill Design