Sommarhus

Kod Arkitekter Måns Berg
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Rezydencja z przestrzeniami zarówno do aktywności społecznej, jak i prywatności, wykorzystująca w pełni wyjątkową lokalizację. Taka była wizja tego letniego domu w północnym archipelagu sztokholmskim, który łączy japońską prostotę ze skandynawskimi tradycjami.

Dom położony jest na wyspie, otoczony lasem i morzem. Aby zmaksymalizować te cechy, przy tworzeniu projektu pozwolono aby witryna była liderem. Dzięki wydłużonemu kształtowi, ustawieniu okien oraz rozmieszczeniu pokoi i tarasów, projekt maksymalizuje widok na wodę i przyrodę. Wyzwaniem było zachowanie znajdującej się już na miejscu małej chaty. Domek połączony jest z nowym domem wspólnym dachem i razem tworzą nową całość. Oprócz tradycji skandynawskich dom czerpie inspiracje z Japonii. Sercem architektury jest prostota, drewno i związek z otaczającą naturą.

Dom ma połączony salon i kuchnię. Rodzina chciała, aby ten obszar był przestronny. Plan ma strukturę przypominającą krzyż z częściami wspólnymi pośrodku i pokojami prywatnymi na końcach. Kształt nadaje domowi jedną z jego najważniejszych cech: możliwość stworzenia zarówno aktywnych przestrzeni socjalnych, jak i cichych, prywatnych stref. Salon, kuchnia i patio zaprojektowano tak, aby pomieścić wiele osób. Wygodne i praktyczne pokoje, w których rodzina, krewni i przyjaciele mogą ugotować obiad i spotkać się towarzysko, w otoczeniu pięknej przyrody archipelagu.

Budynek wykonano z drewna, co jest oczywistym wyborem dla lokalizacji tak blisko natury. Aby zniwelować różnice poziomów na działce, wystającą bryłę pośrodku konstrukcji wsparto na stalowych słupach. Sprawia to wrażenie, jakby dom unosił się nad ziemią. Dach łączący dwie bryły umożliwia korzystanie z tarasu nawet podczas opadów deszczu lub opadania rosy. W ten sposób dom jest przystosowany do szwedzkiego lata – sprawdza się w każdą pogodę.

Łatwe zarządzanie z Grenton

Elegancka rezydencja z widokiem na archipelag. Połączenie japońskiej prostoty i skandynawskich tradycji. Dom otoczony przyrodą, gdzie System Grenton byłby idealnym uzupełnieniem tego domu, umożliwiając zarządzanie roletami za pomocą jednego kliknięcia z dopasowanego do wnętrza smart panelu. Dzięki temu mieszkańcy mogliby wygodnie kontrolować ilość światła i zachować intymność w harmonii z pięknem otaczającego krajobrazu.

Lokalizacja: Archipelag Sztokholmski, Szwecja
Tekst: nowoczesna STODOŁA

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home