Son Blanc Hotel

Atelier du Pont Maria Missaglia Karel Balas
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Projekt, położony w sercu odnowionego tradycyjnego domu wiejskiego, zaprasza gości do wyjątkowych wnętrz. Wiejskie życie, piękny krajobraz i tradycyjne rolnictwo.

Renowację obiektu rozpoczęto od głównego domu wiejskiego, który był praktycznie w ruinie. Zwrócono uwagę na zachowanie oryginalnej konstrukcji i odsłonięcie istniejących sklepień i łuków. Przestrzenie są rozległe i otwarte na przyrodę, oferując idealny teren dla ekspresji architektonicznej. Inspiracją dla projektu była natura wyspy. Przy tworzeniu wnętrz materiały są przejrzyste, pozostawione w większości surowe i uformowane w formy organiczne, spójne z otoczeniem. Kamień, drewno i glina to główne lokalne materiały, które zdobią każdy z czternastu pokoi Son Blanc. To w bryle Boyera (recepcja, restauracja i sala sportowa) ujawnia się tożsamość hotelu, gdy belki splatają się w nową oprawę graficzną. Zakrzywiony podział wewnętrzny moduluje i ogranicza różne przestrzenie. Zrywa z geometrią przestrzeni, ukrywając obszary techniczne i wyznaczając różne funkcje budynku.

Dzięki swojej ogólnej koncepcji ekologicznej firma Son Blanc przez lata zmierzała w kierunku samowystarczalności w zakresie energii, wody i żywności. W rzeczywistości 130-hektarowy teren powrócił do swojej pierwotnej funkcji produkcyjnej dzięki wdrożeniu rolnictwa regeneracyjnego i zrównoważonego.

Lokalizacja: Torre Soli Nou, Hiszpania
Tekst: nowoczesna STODOŁA