Spring Valley

Amber Interiors Shade Degges
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

W 2019 roku Arvind i Swetha Movva postanowili przenieść swoją sześcioosobową rodzinę z Chicago do południowej Kalifornii. Zakochali się w widokach i bujnych terenach nowo wybudowanego domu w Hidden Hills. Miał jednak wadę. „Wyglądał jak każdy inny dom zbudowany w ciągu ostatnich kilku lat – pozbawiony życia” — wyjaśnia Arvind. Pragnąc ponadczasowych wykończeń, para zwróciła się do projektantki wnętrz z Los Angeles, Amber Lewis. To ona nasyciła dom swoim charakterystycznym stylem, zachowując jednocześnie oryginalną strukturę. „Jej projekty wydawały się świeże, ale klasyczne” — mówi Arvind.

W ciągu trzech lat projektu dom nabrał nowego charakteru. Hol wejściowy – wcześniej surowa przestrzeń z białymi ścianami i szklanymi ściankami działowymi – jest doskonałym przykładem transformacji. Dziś ręcznie ciosane belki, wykończone tynkiem ściany i 12-calowe listwy bazowe nadają teksturę. Aby główne miejsca spotkań były zachęcające i relaksujące, Lewis zastosowała mieszankę niestandardowej tapicerki, mebli w stylu vintage i antyków. W przypadku pokoju zabaw Lewis zmieniła układ wokół antycznych francuskich drzwi château z przeszklonymi panelami. Za drzwiami znajdują się biurka do odrabiania lekcji oraz głębokie sofy pokryte przyjazną dla dzieci tkaniną.

Ulubionym aspektem całego domu właścicieli jest jadalnia. Szczególnie malowidło ścienne autorstwa Jamesa Mobleya, które zostało wykonane na włoskim tynku. Ulubioną częścią Amber Lewis jest natomiast główny apartament, świadectwo spokojnego luksusu. Salon ze ścianami wyłożonymi boazerią i akcentami w kolorze spalonej pomarańczy prowadzi do sypialni, która jest otoczona neutralnymi barwami. Główna wanna emanuje ciepłem i stylem dzięki podwójnym prysznicom z niestandardowymi mosiężnymi drzwiami i dwiema umywalkami z marmurowymi blatami z mnóstwem wbudowanych schowków.

Rezultatem projektu Spring Valley jest kalifornijska rezydencja, która prezentuje fenomenalną metamorfozę nierozerwalnie związaną z wizją właścicieli. Dzięki Amber Lewis dom jest teraz przestrzenią, w której funkcjonalność i estetyka pięknie się przeplatają.

Lokalizacja: Kalifornia, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA