Produkuj odnawialną energię elektryczną ze stalowym dachem fotowoltaicznym 2w1 SOLROOF

SOLROOF

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

SOLROOF to innowacyjny produkt, który powstał w celu zaspokojenia coraz większego zapotrzebowania na odnawialną energię. W SOLROOF otrzymujesz kompletny dach – zintegrowaną fotowoltaikę z poszyciem dachowym (FIT VOLT), uzupełnioną o część nieaktywną (FIT),  dedykowane obróbki blacharskie, system rynnowy i elementy instalacji elektrycznej, a to wszystko na życzenie z montażem.

Eliminacja masywnej fotowoltaiki

W swoim autorskim rozwiązaniu producent wyeliminował ciężkie i nieatrakcyjne panele fotowoltaiczne, widoczną konstrukcję montażową oraz okablowanie, znane z tradycyjnych paneli. Jedną ze szczególnych cech dachu SOLROOF jest spójność powierzchni, którą uzyskano poprzez odpowiednie skomponowanie zintegrowanych paneli fotowoltaicznych FIT VOLT ze stalowymi panelami dachowymi FIT.

FIT VOLT to zintegrowany panel fotowoltaiczny, którego podstawą techniczną jest modułowy panel dachowy FIT. Dzięki temu możemy mieć pewność, że oba produkty dobrze do siebie pasują i stanowią kompletne rozwiązanie, które wyróżnia się wysoką estetyką i spójnością wizualną dachu a ich montaż jest dobrze znany dekarzom.

W zgodzie z naturą – Stal XCarb® od ArcelorMittal

Do produkcji dachu SOLROOF wykorzystywana jest niskoemisyjna stal XCarb® od ArcelorMittal. Stal XCarb® jest produkowana z materiałów pochodzących w 75% z recyklingu, korzystając wyłącznie z odnawialnej energii elektrycznej. Dach SOLROOF o powierzchni około 150 m2 generuje o 1.2 tony CO2eq./m2 mniej, co stanowi aż 62% w stosunku do standardowych dachów powlekanych powłokami organicznymi.

Jedna gwarancja i bezproblemowe serwisowanie

Za dach SOLROOF odpowiedzialny jest jeden producent; zintegrowane panele fotowoltaiczne FIT VOLT produkowane są z materiałów najwyższej jakości na terenie Unii Europejskiej, w słowackim zakładzie produkcyjnym, który został stworzony z myślą o spełnianiu najwyższych norm jakości. W systemie SOLROOF optymalizatory SolarEdge umieszczone są pod wiatrownicami VOLT (prowadzonymi wzdłuż bocznych krawędzi dachu) oraz pod nieaktywnymi – łatwymi w demontażu – stalowymi panelami dachowymi FIT. To zapewnia bezpieczną i bezproblemową wymianę paneli, minimalizując ryzyko uszkodzenia sąsiadujących elementów i całkowicie eliminując potrzebę demontażu całej połaci.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji SOLROOF. W ramach tej inwestycji zdemontowano ceramiczne pokrycie dachowe i zastąpiono stalowymi panelami fotowoltaicznymi FIT VOLT.

Zakres prac obejmował wymianę deskowania oraz przygotowanie konstrukcji pod stalowy system fotowoltaiczny SOLROOF. Kolejny etap, czyli jeden montaż dachu SOLROOF zajął czas porównywalny do montażu standardowych rozwiązań bez elementów fotowoltaicznych. Inwestor już może cieszyć się zieloną energią, korzystając z najwyższej jakości produktów oraz obserwując produkcję prądu poprzez aplikację mobilną.

Dowiedz się więcej o SOLROOF z zakładki na naszej stronie lub uzyskaj wycenę, wypełniając formularz na ich stronie. Zachęcamy do śledzenia codzienności marki w ich mediach społecznościowych – na Facebooku oraz Instagramie.

Partner

SOLROOF