STODOŁA Teton Village

CLB Architects Audrey Hall
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Teton Village z prywatnym widokiem

Oszałamiające widoki i doskonały dostęp do ośrodka Jackson Hole Mountain Resort sprawiły, że Shooting Star Golf and Ski Community jest idealną lokalizacją dla eleganckiego górskiego domu. Ten dom z 5 sypialniami o powierzchni 650 metrów kwadratowych oferuje idylliczne widoki na ośrodek, pasmo górskie Teton i Sheep Mountain. Mieszkańcy Teksasu szukali przestrzeni, która mogłaby zapewnić dostęp do światowej klasy narciarstwa zarówno w kurorcie, jak i na obrzeżach.

Przestrzenność

Główny szczyt domu obejmuje część codzienną – płynne przejście między kuchnią, jadalnią i przestrzenią życiową. To przejście jest podkreślone przez zastosowanie ciągłej podłogi z orzecha włoskiego, bejcowanych drewnianych sufitów i patynowanych paneli miedzianych na kominku i okapie kuchennym, dwóch głównych elementach łączących pokoje. Materiały te zostały wybrane ze względu na ciepło i jakość odbitego światła, aby stworzyć wygodną przestrzeń do rodzinnych spotkań. Układ i różnorodność większych otwartych przestrzeni i mniejszych kameralnych przestrzeni pozwala na integrację rodziny i przyjaciół. Ciągłe kamienne ściany rozciągają się od salonu przez szklaną ścianę o pełnej wysokości do zewnętrznej przestrzeni patio, płynnie łącząc przestrzenie wewnętrzne i zewnętrzne. Dodatkowo od kuchni rozciąga się osłonięty ganek, który zapewnia idealną okazję do spożywania posiłków na świeżym powietrzu z promiennikami.

Wnętrza

Zespół projektantów wnętrz wykorzystał materiały warstwowe, miękkie oświetlenie i zakrzywione krawędzie materiałów, aby zapewnić kobiecy nastrój w całym domu, odzwierciedlając estetykę głównie kobiecej rodziny. W opracowaniu niestandardowa tapeta topograficzna daje nową perspektywę gór widocznych w sąsiednim oknie. To miejsce zapewnia niesamowity widok na pasmo górskie Teton, idealne do uprawiania narciarstwa przełajowego. W całym domu elementy wnętrza i architektury łączą się, aby zapewnić równowagę między gorącą rekreacją na świeżym powietrzu a elegancką rozrywką.

Lokalizacja: Teton Village, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf

Audrey Hall