Svart Hus

Kate Smith xoME Studio
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Svart Hus to wizualnie pasywny dom rodzinny zaprojektowany przez Kate Smith i jej zespół. Położony na 2 hektarach otwartej przestrzeni w hrabstwie Door w stanie Wisconsin. Ten oszałamiający dwukolorowy dom pięknie komponuje się z jego naturalnym otoczeniem. Został zainspirowany nordyckimi i skandynawskimi korzeniami tego obszaru.

Projektantka Kate Smith i jej mąż Scott połączyli siły z Timem Raduenzem z Form One Design, aby zbudować ten dom rodzinny Głębokie nordyckie i skandynawskie korzenie tego obszaru zainspirowały zespół projektantów do nadania projektowi nazwy SVART HUS, co po szwedzku oznacza „czarny dom”. Smith wyobraziła sobie dwie konstrukcje, które płynnie wtapiały się w otoczenie. Ciemny bryła, osadzona na bogatym, wiecznie zielonym tle (zawierająca rodzinne przestrzenie mieszkalne i jadalne, a także biura pary) oraz jaśniejsza, położona wśród naturalnej trawy preriowej (trzy sypialnie i dwie łazienki).

Koncentrując się na czystych liniach, Smith połączył przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną za pomocą serii dużych okien, zapewniając widok z jednego budynku na drugi. Kluczowym priorytetem było również oświetlenie, aby dodać ciepła betonowej podłodze. Smith nie tylko opracowała plan piętra, ale także zaprojektowała zakres zewnętrzny i wewnętrzny, zarządzając projektem wraz z mężem, który odegrał znaczącą rolę w budowie. Para mieszka teraz w rezydencji z córką.

Lokalizacja: Door, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf