The 72 Hour Cabin luksusowym survivalem

Partnerzy

O inspiracji

The 72 Hour Cabin to najlepsze miejsce na wypoczynek na łonie natury, gdy odwiedzisz Zachodnią Szwecję. W wolnym tłumaczeniu, Kabina 72-godzinna, uruchomiona przez Visit Sweden we współpracy z Izbą Turystyczną Zachodniej Szwecji, to piękna koncepcja wyjścia na łono natury, zrelaksowania się i pozostawienia niczego poza śladami stóp.

Główna koncepcja niepozostawienia żadnego śladu po sobie w naturze przeniosła się na same STODOŁY. Stoją one na filarach, aby nie pozostawić trwałego śladu w krajobrazie. Ideą, która kryje się pod nazwą The 72 Hour Cabin jest spędzenie 72 godzin na relaksie lub przebywaniu na łonie natury w jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w Szwecji.

Obecnie istnieją trzy lokalizacje The 72 Hour Cabin w Szwecji. Są to miejscowości: Henriksholm, Dalslands Aktiviteter i Baldersnäs. Co ciekawe, na początku istnienia STODÓŁ służyły one w projekcie badawczym. Bowiem w Henriksholm odbyło się 72-godzinne badanie. Pięć osób wykonujących jedne z najbardziej stresujących prac na świecie musiało zamienić swoje miejskie życie na doświadczenie poza siecią. Po 72 godzinach wszyscy wykazali znaczące zmiany w swoim zdrowiu i samopoczuciu, dzięki czemu badanie – i 72-godzinna kabina – były wielkim sukcesem. W Henriksholm stoi 5 domków w pięknym lesie z widokiem na jezioro.

Dalslands Aktiviteter posiada dwie STODOŁY dostępne do rezerwacji. Tutaj możesz dostosować swój pobyt w dowolny sposób i kupić wiele dodatków do swojego pobytu, jeśli chcesz spróbować swoich sił w łucznictwie, pływaniu kajakiem, a nawet rozpalaniu ognia na świeżym powietrzu. Z kolei w Baldersnäs dostępne są również dwa domki, które są częścią Dworu Baldersnäs. W dworku mieści się łazienka oraz restauracja. Pracownicy dworku wręczają klucze… oraz koce i ładowarkę słoneczną. W przeszklonych domkach nie ma łazienki oraz ogrzewania! Ot aspekt survivalowy.

Masz ochotę na kajaki, spacer wzdłuż jeziora, wędkowanie a może relaks w saunie? Masz to wszystko na wyciągnięcie ręki.

A jeśli marzysz o urlopie, zajrzyj do naszej zakładki „Do wynajęcia”!

Lokalizacja: Henriksholm, Dalslands Aktiviteter, Baldersnäs, Szwecja
Tekst: nowoczesna STODOŁA