Wypoczynkowe The Bunkers

Govaert & Vanhoutte Architects Tim Van de Velde
Kategorie: Domy wypoczynkowe
Partnerzy

O inspiracji

The Bunkers to przykład architektury z wysokiej jakości wykończeniem, które zapewnia niepowtarzalny klimat, w samym środku polderów belgijskiego wybrzeża. Wiejska posiadłość ma bogatą historię sięgającą 1785 roku.

Austriacki cesarz Józef II zbudował „Fort Hazegras”, aby chronić nową śluzę Hazegras. Niemcy zajęli fort w czasie I i II wojny światowej. 5 kamiennych bunkrów otaczających teren jest niemym świadkiem tamtych burzliwych czasów. Teraz bunkry są schronieniem dla kur, pszczół i owiec. Śniadanie w tym Bed&Breakfast składa się więc ze świeżych jajek, domowego miodu i wspaniałego widoku na poldery. O tak – The Bunkers można wynająć!

Drewno użyte na zewnątrz to Afromosia, drewno afrykańskie. Miejsce zostało utrzymane w jak najspokojniejszym stylu: dominują czerń, biel i szarość. Z pomocą architektów Govaert & Vanhoutte z Brugii, projektantki wnętrz Anversy z Antwerpii oraz architekta krajobrazu Leona Van Haesebroucka przekształcono to miejsce w dom z pokojami gościnnymi. The Bunkers to idealne miejsce na relaks w basenie lub w saunie czy ćwiczenia na domowej siłowni… Obiekt posiada 5 pokoi dwuosobowych – każdy z nich jest różny. Z Sali Polowej roztacza się szeroki widok na poldery. Pokój z tarasem posiada taras. River Room jest przytulny. Bunkier ma bardzo niskie okno, z którego z łóżka roztacza się widok na przyrodę i owce. Największym pomieszczeniem jest Sala Polderowa z wykutą w betonie wanną.

Bez obaw, nasza polska architektura wypoczynkowa również uraczy Cię mnogością atrakcji. Sprawdź zakładkę „Do wynajęcia”.

Lokalizacja: Knokke-Heist, Belgia
Tekst: nowoczesna STODOŁA