The Courtyard House Nantucket

Workshop/APD Read McKendree Photography
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Ten wspaniały, nowoczesny dom z dziedzińcem zaprojektowany przez Workshop/APD stanowi azyl do codziennego życia, zlokalizowany w Nantucket w stanie Massachusetts. Nieruchomość składa się z szeregu pawilonów, z których każdy ma inny element programowy. Każda przestrzeń została zaprojektowana w wyjątkowy sposób, zapewniając wrażenia mieszkalne wewnątrz i na zewnątrz, które sprytnie kierują widoki i aktywność do wewnątrz, na niezwykły centralny dziedziniec z bujnymi rodzimymi nasadzeniami, obfitymi przestrzeniami mieszkalnymi na świeżym powietrzu i basenem o zerowej krawędzi.

Studio projektowania krajobrazu Miroslava Ahern stworzyło projekt bujnej roślinności otaczającej The Courtyard House Nantucket, niczym tajemniczy ogród. Osiem dwuspadowych brył tego domu na dziedzińcu otacza centralny ogród krajobrazowy, tworząc wyjątkowo prywatny świat wewnętrzny ze wspaniałymi widokami i nieskrępowanym dostępem do zewnętrznych części mieszkalnych. Opływowe formy bez rynien uzyskano dzięki następującemu procesowi: deszcz spływa po dachu i bezpośrednio na ziemię, gdzie jest zbierany przez obwodowe kanały ściekowe fundamentowe, a wykończenie domu tworzy minimalny nawis, aby zapobiec spłukiwaniu wody na ściany zewnętrzne.

Koncepcja i projekt The Courtyard House Nantucket są absolutnie oszałamiające. Czysty klasyczny kształt z wyraźnymi, czystymi liniami i wspaniałym wykorzystaniem materiałów. Bujny krajobraz i lśniący basen na centralnym dziedzińcu zapewniają poczucie spokoju w każdym z pomieszczeń mieszkalnych. Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy zachwyceni tym jedynym w swoim rodzaju projektem, jest w nim tak wiele rzeczy, które można pokochać, od lokalizacji po przemyślane szczegóły projektu. Chłodne, neutralne, minimalistyczne wnętrza domu, wzbogacone meblami wykonanymi na zamówienie i galerią, efektownym oświetleniem oraz spójną, luksusową paletą materiałów z drewna, naturalnego kamienia i ciemnego metalu, kontrastują dramatycznie z odważnymi barwami ogrodu, tworząc wygodne miejsce na wypoczynek w gorące letnie dni.

Lokalizacja: Nantucket, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA