The Courtyard House

De Rosee Sa Alexander James Photography
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

The Courtyard House to minimalistyczna rezydencja, która znajduje się w Londynie. Dom został zaprojektowany przez firmę De Rosee Sa. Stanął w miejscu, w którym kiedyś stał garaż. Znajduje się na nietypowej, ciasnej działce pomiędzy linią niskich garaży, a linią ogrodów położonych w tylnej części londyńskich domów.

Właściciele działki mają już dom tuż obok. Działkę kupili początkowo głównie po to, by nie powstało na niej coś, co będzie im przeszkadzać. Po jakimś czasie dostrzegli jednak nowe możliwości i zdecydowali się na oryginalną zabudowę.

Restrykcje budowlane obowiązujące w tym miejscu pozwalają jedynie na niską zabudowę, więc architekci zaproponowali im zabudowę na poziomie połowy głębokości piwnicy. W ten sposób chcieli spełnić życzenie klientów, którzy marzyli o tym, by w tym miejscu powstał domek z dwiema sypialniami. Nie można było umieścić żadnych okien w ścianie granicznej, więc projekt obejmuje dwa atria, które wprowadzają sporo naturalnego światła na przestrzenie podwórza. Dodatkowo wprowadzono świetliki dachowe w różnych miejscach, aby słońce docierało też do wnętrza domu.

Przestrzenie wewnętrzne The Courtyard House połączone są z częścią zewnętrzną domu pięknymi drzwiami, które wykonane są ze stali i szkła. Obicie czerwonym cedrem jednej ze ścian w podwórzu przenika do środka i powtarza się w mniejszych pomieszczeniach.

Lokalizacja: Londyn, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA