The Dairy Cottage

Partnerzy

O inspiracji

Wystarczy godzina jazdy samochodem z Wenecji, by znaleźć się u podnóża Dolomitów, w pięknej scenerii tego XIX-wiecznego gospodarstwa.

Jedno z zabudowań, które kiedyś używane było do wyrobu serów, teraz zostało przekształcone w maleńką chatkę na wynajem. „Dairy Cottage”, bo tak nazywane jest to miejsce, to budynek z kamienia z dwuspadowym, kamiennym dachem.

Dach i podłoga małego strychu podparte są lekko ociosanymi belkami. Na parterze właściciele zrobili mały aneks kuchenny, z którego widać zarys znajdującego się tu oryginalnie pieca. Dołożyli drewniane schody, zamieniając strych w przytulną sypialnię. Pod schodami ulokowali łazienkę z prysznicem.Nowe drzwi z przeszkleniem wpuszczają do wnętrza więcej światła, które w tym domku z niewielką liczbą okien jest bardzo cenne. Na parterze znajdują się tylko dwa małe okienka, w tym jedno z nich jest w łazience. Zrezygnowano z większej ilości okien prawdopodobnie dlatego, by nie ingerować w kamienną konstrukcję ścian i dachu. Taka interwencja byłaby też wyjątkowo kosztowna, ponieważ musiałby ją wykonać profesjonalny kamieniarz, o którego niełatwo w obecnych czasach. Dodatkowe okienko przydałoby się szczególnie na strychu, ponieważ poprawiłoby znacznie naturalną wentylację sypialni w upalne letnie dni.

Dairy Cottage to świetne miejsce wypadowe dla tych, którzy chcą zobaczyć Dolomity, krainę Prosecco i Wenecję. Domek można wynająć przez Airbnb.

Lokalizacja: Włochy

Źródło: Orto Alpino
Tekst: nowoczesna STODOŁA