The Dox House

WT ARCHITECTURE BOYSPLAYNICE
Partnerzy

O inspiracji

Ze względu na ciemny kolor na zewnątrz, nowoczesna STODOŁA została nazwana Uhlik, czyli węgiel. Zamieszkuje w nim młoda, pięcioosobowa rodzina z kotem i psem.

Z firmą Mjolk skontaktowali się właściciele, Katka i Honza, prosząc o stworzenie domu, który sprosta potrzebom powiększającej się rodziny. Dom Uhlik ma wymiary 10,5 m na 7 m i składa się z dwóch pięter.Całość świetne współgra z sąsiednimi budynkami i stanowi odzwierciedlenie zmiany stylu życia całej rodziny. Teraz rodzina mieszka w otoczeniu wiejskim, gdzie dzieci (i zwierzęta) mają mnóstwo swobody, a Katka może uprawiać własne warzywa.

Wnętrze domu wygląda jak większość domów nowoczesnych. Jest jasne i przestronne, a wrażenie to potęgują jeszcze ściany pomalowane na biało. Na parterze widać zachwycające, odsłonięte drewniane belki konstrukcyjne.

Parter to jedna otwarta przestrzeń, która „owinięta” została wokół ulokowanych centralnie schodów. Po prawej stronie znajduje się kuchnia i jadalnia. Po lewej mamy salon z niewielkim gabinetem. Na wyższym piętrze ulokowano trzy sypialnie i rodzinną łazienkę. Okna w całym budynku zostały tak rozrysowane, by maksymalnie wykorzystać widoki na okolice oraz światło dzienne.

Lokalizacja: Czechy
Tekst: nowoczesna STODOŁA