Salon w ogrodzie The Folly

Cheshire Architects SAM HARTNETT
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Przeprojektowanie klasycznej szopy ogrodowej przez Cheshire Architects i Lucas Design Associates daje początek dumnemu budynku o przemyślanej elewacji, wykonanym z materiałów, które składają hołd swoim poprzednikom. Pozornie skromny, ale usytuowany w najwznioślejszych miejscach, The Folly oferuje zapierający dech w piersiach widok na szczyt klifu wewnętrznej Zatoki Hauraki i wyspy Rangitoto w pobliżu Auckland.

Salon w ogrodzie

Wyważone podejście autorstwa Cheshire Architects ujęło spektakularne widoki na morze uhonorowane funkcjonalną i wyrafinowaną formą. Na nierówną przepaść klifową, emanującą wspaniałością i zapraszającą entuzjastyczną publiczność, świadomie odpowiadają architekci Stephen Rendell i Pip Cheshire. The Folly zbudowana jako przyjazna przestrzeń, aby cieszyć się naturą, uzyskana aranżacja sugeruje prostotę, która uzupełnia otaczającą scenerię. Na pierwszy rzut oka The Folly to niepozorna szopa ogrodowa. Jednakże po bliższej obserwacji ujawnia starannie dopracowany projekt. Projekt niczym Salon w ogrodzie, maksymalizuje efekt przestrzenny w towarzystwie pergoli i przeszkleń.

Na pierwszy rzut oka skromną konstrukcję tarasu pełniącego funkcję pokoju ogrodowego, zamknięto w ramie postarzanej stali Corten. Pofałdowana i oksydowana do dojrzałego odcienia rdzy stalowa obudowa przywołuje ponadczasowy charakter. Oddaje szacunek dla bogatej historii wydobycia tego kraju, będącej ukłonem w stronę kultowych i trwałych chałup z blachy falistej z minionych czasów.

Silny związek między środowiskiem naturalnym a zabudową The Folly jest podtrzymywany dzięki starannemu doborowi materiałów. Nostalgiczna atmosfera na zewnątrz i wspomnienia gorączki złota z blachy falistej łączy się z drewnianymi panelami kontynuowanymi na szorstko przetartych deskach siedzisk na werandzie. Rozległe, wyłożone panelami okna wtłaczają słone morskie powietrze do przestrzeni życiowej.

Pokój ogrodowy The Folly

Obfitujący w drewniane elementy wyposażenia i ozdobiony tkanymi detalami i metalowymi akcentami Salon w ogrodzie zapewnia poczucie wyrafinowania. Oszałamiające połączenie pozornie prostych materiałów, takich jak szkło, stal, kamień i odzyskane drewno, nasyca dekadenckim ciepłem. Bezproblemowo wkomponowane w przestrzeń są dwie cechy, które ujawniają się spostrzegawczemu gościowi domu. Sprytnie ukryte drzwi zapewniają przejście do skromnej kuchni i łazienki, a także łóżko, które rozkłada się w gościnnym pokoju głównym.

Pokój ogrodowy to idealne rozwiązanie, by stworzyć przedłużenie dla domu. Jeśli marzysz o takim pomieszczeniu, sprawdź ofertę Salonu w ogrodzie. Mnogość pergoli aluminiowych sprawią, że Twój dom zyska urok niczym projekt The Folly. Zapraszamy do ich zakładki na łamach nowoczesnej STODOŁY oraz na ich media społecznościowe – Facebook oraz Instagram.

Lokalizacja: Auckland, Nowa Zelandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Salon w ogrodzie

Pergole aluminiowe do Twojego pokoju ogrodowego tylko w

Salon w ogrodzie