The Heights!

Lenz Architects René van Dongen
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Dom, gdzie można optymalnie cieszyć się bogatym widokiem na pola, gdzie standardy przewyższają wszelkie oczekiwania? Architekci z pracowni Lenz Architects byli w stanie odpowiedzieć na właśnie takie życzenia klientów. Jak? Cóż, nie zastanawiając się zbytnio: podnosząc bryłę! Piwnica znajduje się częściowo nad poziomem gruntu, a na niej znajdują się pomieszczenia mieszkalne. „Pływający” taras z tyłu również sprawia, że dom naprawdę wydaje się unosić w powietrzu.

Układ tej nowoczesnej STOODŁY jest unikalny. Pomieszczenia sypialne znajdują się w piwnicy, gdzie okna wznoszą się nad ziemię, wpuszczając dużo światła i pozwalając optymalnie cieszyć się widokiem. Ogromne skrzydło mieszkalne znajduje się na szczycie piwnicy. Kilka metrów nad ziemią. Prostota i abstrakcja charakteryzują tę STODOŁĘ. I właśnie to połączenie sprawia, że całość jest tak fascynująca. Chociaż na pierwszy rzut oka obie części domu wydają się identyczne, po bliższym przyjrzeniu się okazuje się, że wcale tak nie jest.

Betonowe schody zaskakują za każdym razem, gdy wchodzisz do domu wejściem od frontu. Czy to nie niezwykłe, że zewnętrzne schody biegną przez okno od wewnątrz do piwnicy? Konstrukcja domu i jego przestronny dach wykonane są w całości z drewna, drewno wykończone jest także na zewnątrz. Daje to piękny, naturalny wygląd. Ponadto konstrukcja szkieletowa z drewna ma wiele zalet. Budowa kończy się wcześniej i jest bardziej zrównoważona w porównaniu z nowoczesnymi metodami budowlanymi. Dom jest także lepiej izolowany i – co może być zaskoczeniem – bardziej ognioodporny.

Lokalizacja: Wanroij, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁAa