The Highlands Black Barn

Hayley Priest Abbie Melle Brigid Arnott
Partnerzy

O inspiracji

Od zawsze czerń, od zawsze STODOŁA

„To zawsze miała być czerń”, mówi Właścicielka The Highlands Black Barn. „Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzieli o tym. Zawsze podobało mi się stwierdzenie, jakie daje czerń”. I zawsze miała to być STODOŁA. „Jesteśmy pod wpływem skandynawskiej historii i uwielbiamy norweskie domy letniskowe i nowozelandzką architekturę STODÓŁ” – wyjaśnia Hayley. Wiedziała dokładnie, czego chce. Poprosiła architekta, aby sporządził plany. Zbudowano więc STODOŁĘ obok „niesamowicie pięknej, wielkiej, starej sosny”, która była cechą pustego bloku ziemi.

Imponującą, z dwuspadowym dachem oraz z dwiema sypialniami i dwiema łazienkami The Highlands Black Barn ukończono na czas Bożego Narodzenia 2020 roku. Dach pokryto blachą w kolorze Night Sky, a zewnętrzną stronę domu pomalowano farbą w kolorze Blackwood Bay. Wewnątrz kolorystyka sięga od czerni i szarości po brąz i biel. Czarna betonowa podłoga ma polerowaną matową powłokę.

Wykończenie i zrównoważenie

Pierce de résistance to francuski kominek na drewno mieszczący się w salonie. „Dom skupiono wokół niego” – mówi Hayley. „To pierwsza rzecz, jaką kupiłam do STODOŁY. Możesz cieszyć się ogniem przy otwartej lub zamkniętej szybie ochronnej”. Wykonane na zamówienie elementy stalowe w całym domu, w tym wyspa i blaty w kuchni, gdzie szafki są w eleganckim ciemnoszarym odcieniu zdobią wnętrza. Do łazienek i kuchni wybrano surowe mosiężne baterie z antycznym wykończeniem.

Zrównoważony rozwój jest ważny dla Hayley, która zleciła specjalistom ds. energii odnawialnej dodanie całkowicie czarnych paneli słonecznych na dachu The Highlands Black Barn. Zbiorniki gromadzą wodę deszczową do użytku domowego, a system septyczny dba o ścieki. „Jesteśmy niezależni od obiektów miejskich – energii, wody, ścieków – z wyjątkiem gazu ziemnego” – mówi Hayley. Zainstalowała także kurnik i ogródek warzywny.

Lokalizacja: Fitzroy Falls, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Hayley Priest

Fotograf

Abbie Melle Brigid Arnott

Właściciel:

Hayley Priest