The Ibiza Campo house

YOURI CLAESENS
Partnerzy

O inspiracji

Ten maleńki, ale piękny domek stoi na wzgórzu w północnej części Ibizy.

Kiedyś oryginalny budynek służył jako stajnie i magazyn, ale teraz przekształcony został w nowoczesny domek marzeń. Właściciele firmy Ibiza Interiors zamienili ten 200-letni “finca” w swój dom pokazowy, który można także wynająć.
Budynek stał nieużywany przez wiele lat, przez co był w bardzo kiepskim stanie. Z tego powodu można było zachować tylko ściany i części dachu. W budynku nie było prądu, wody i kanalizacji, więc architekci musieli uwzględnić te rzeczy, sprawiając, by działały one odpowiednio do współczesnych oczekiwań. Woda pochodzi z prywatnej studni, a zainstalowane panele słoneczne nie tylko podgrzewają wodę, ale też zapewniają prąd i ewentualne ogrzewanie. Domek jest zupełnie niezależny od ogólnej sieci elektrycznej i dzięki temu jest w pełni samowystarczalny.

Aby zachować charakter oryginalnego budynku, wykorzystano podstawowe materiały. Zachowano piękne, stare belki, a w kuchni i łazience mamy oryginalne ściany kamienne. Architekci zastosowali wyłącznie materiały dostępne na wyspie, takie jak ramy okienne iroko oraz białe, kredowe wykończenie ścian. Tapicerki są dziełem Etoffe Unique, a wszystkie inne meble, oświetlenie i dywany pochodzą ze sklepu partnerskiego Modern Vintage. Piękna kuchnia z marmurowymi blatami została stworzona przez Eginstill. Właściciele Jurjen i jego żona Selina reprezentują na Ibizie wspomniane marki oraz firmę architektoniczną Standard za pośrednictwem ich nowej firmy Ibiza Interiors.

W wyniku przeprowadzonych prac powstała współczesna, mała rezydencja, w której sporą rolę odgrywają kontrasty: stare i nowe, eleganckie i rustykalne, jasne i ciemne. Jednocześnie w całym projekcie udało się stworzyć poczucie równowagi, choć gdziekolwiek się spojrzy, coś się dzieje. Pracę architektów i projektantów uzupełniają jeszcze piękne widoki, platforma do jogi nad domem oraz wiele drzew owocowych w otoczeniu, dzięki czemu to miejsce naprawdę można nazwać rajem na ziemi. Tu wchodzi się do innego świata, w którym można się w pełni zrelaksować i naładować wewnętrzne baterie. A najlepsze jest to, że wszystko tu – poza samym domem – jest na sprzedaż!

Lokalizacja: Ibiza

Tekst: nowoczesna STODOŁA