Solidna i przytulna chatka nad wodą

Partnerzy

O inspiracji

Nad brzegiem wiejskiego stawu w czarującej scenerii Brabourne stanęła drewniana chatka według projektu RX Architects.Domek zbudowano nad brzegiem dużego jeziora dzięki wspornikom. Drewnianą konstrukcję wzbogacono o dwa duże przeszklenia, otwierające widok na spokojne wody zbiornika. W ten sposób udało się uzyskać płynne przejście pomiędzy wnętrzem domku a tarasem.

Elewację pokryto kombinacją szorstko przetartej szerokiej oraz gładkiej i cienkiej okładziny z angielskiego dębu. W projekcie znalazło się także miejsce na magazyn na drewno do kominka znajdującego się wewnątrz. Dach pokryto patynowaną blachą, która kontrastuje z naturalnym drewnem na elewacji, które z czasem zszarzeje.

Wnętrze domku stanowi salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz sypialnia na antresoli. W salonie znalazło się miejsce na duży stół zachęcający do gromadzenia się w gronie rodziny lub przyjaciół.

Do domku nie można dostać się samochodem. Leśna droga która do niego prowadzi, jest wyłączona z ruchu dla pojazdów, a zatem końcowy odcinek drogi do niej należy pokonać pieszo.