The Oak & Adler

Hybrid Raphael Soldi
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

W Seattle znajduje się The Oak & Adler autorstwa studia architektonicznego Hybrid. Ten projekt wielomieszkaniowy był nadzorowany przez studio od koncepcji do realizacji.  Jego celem było stworzenie inwestycji skupionej na społeczności, która zwiększyłaby gęstość zaludnienia miasta bez żadnych kompromisów w zakresie jakości architektonicznej i estetyki.

Umieszczony na narożnej działce, bliźniak wyróżnia się efektowną, zardzewiałą fasadą pokrytą stalą corten, dużymi oknami i spadzistą linią dachu. Choć celowo podkreśla swoją wyjątkowość, widać w niej przebłyski inspiracji zaczerpniętych z dzielnicy. Projekt składający się z dwóch prostopadłych kamienic odchodzi od konwencjonalnego układu poprzez odwrócenie części prywatnej i wspólnej, umieszczając je odpowiednio na piętrze i na parterze. Do każdego lokalu przynależy poddasze z dostępem do podwyższonego tarasu w rdzeniu budynku.

Dzięki palecie stonowanych białych powierzchni i jasnej bambusowej podłogi, uzupełnionej współczesnymi meblami, kolorowymi obudowami i drewnianymi belkami sufitowymi, każdy pokój podkreśla zabawną i rodzinną atmosferę.

Lokalizacja: Seattle, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt