The Perfect Blend

Chilton + Mayne Architecture Lightforge Photography
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Właściciele marzyli o nowoczesnym, szytym na miarę domu rodzinnym, który zaspokoiłby ich stale zmieniające się potrzeby i pozwoliłby wykorzystać niezwykły teren nad jeziorem. Projekt musiał uwzględniać ciepło, duże oświetlenie, otwarte przestrzenie i efektywność energetyczną. Zaowocowało to wygodnym domem rodzinnym, łatwym do zamieszkania i organizowania spotkań.

Klienci chcieli poczucia otwartości i lekkości w przestrzeni mieszkalnej. Osiągnęto to poprzez zastosowanie wysokich sufitów, które dodały objętości. Pozwoliło to zaprojektować kuchnię, salon i jadalnię, która mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów wydaje się przestronna. Integracja wyższych okien i niezakłócony widok z jadalni na zewnętrzne obszary mieszkalne i brzeg wody jeszcze bardziej wzmocniły to połączenie z otoczeniem.

Części mieszkalne zorientowano na północ i wodę. Przestrzenie zewnętrzne zaprojektowano tak, aby zapewniały schronienie przed dominującymi zimnymi wiatrami znad jeziora. Sypialnie znajdują się na pierwszym piętrze. Dwie sypialnie nastolatków odchodzą od małej przestrzeni. Zapewnia im to prywatną przestrzeń. Główna sypialnia została umieszczona tak, aby wykorzystać widoki na wodę i zapewnić właścicielom luksusowy wypoczynek.

Lokalizacja: Lake Hood, Nowa Zelandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA