The rustic and romantic Firefly cabin

Small House Bliss
Partnerzy

O inspiracji

Ten stary warsztat stolarski, ukryty w wiejskim krajobrazie Kornwalii, jest teraz idealnym miejscem na romantyczną ucieczkę przed resztą świata.

Przemyślana iluzja

Chata o nazwie Firefly jest w rzeczywistości nowym budynkiem. Zaprojektowano ją jednak tak, by miała urok starego warsztatu, pokrytego charakterystyczną patyną. Rustykalna atmosfera przenosi nas do znacznie prostszych czasów, kiedy większość z otaczających nas rzeczy produkowano ręcznie.

Ta atmosfera to oczywiście iluzja. W rzeczywistości domek wyposażono we wszystkie nowoczesne udogodnienia, w tym w pralkę, suszarkę, kuchenkę mikrofalową i mały telewizor, który schowano tak, by nie rzucał się w oczy. Nie brakuje tu uroczych kontrastów, takich jak starodawny czajnik i stojący obok elegancki ekspres do kawy. Stworzona iluzja jest więc wystarczająco przekonywująca, by przetrwać cały weekend, a nawet tygodniowy pobyt wakacyjny.

Rustykalny charakter

Materiały wykończeniowe są kluczem w nadaniu tej chatce rustykalnego charakteru. Stare deski z rusztowań budowlanych wykorzystano nie tylko na podłodze, ale i na ścianach wewnętrznych i do stworzenia półek. Po dłuższym wykorzystywaniu tych desek na placach budowy, deski nabrały starego charakteru. Takie deski nie są najtańsze, ale z pewnością są mniej kosztowne niż drewno odzyskiwane z rozbieranych STODÓŁ. Sufit obito blachą falistą, aby udawać, że znajdujemy się pod metalowym dachem. Reszta wystroju to m.in. drzwi od STODOŁY, stare szafki i rdzewiejące narzędzia, które pojawiają się w różnych miejscach.

W tym wnętrzu w stylu „vintage”, możemy jednak znaleźć kilka nowoczesnych, bardziej industrialnych dodatków. W łazience umieszczono współczesną betonową umywalkę i wannę, które bezproblemowo odnajdują się tuż przy starej toalecie. Kominek w salonie i blachy w kuchni również wykonano z betonu. Rury z rusztowań budowlanych pojawiają się w nowych zastosowaniach, stając się np. nóżkami podtrzymującymi umywalkę.

Miejsce to ma swój urok o każdej porze roku. W zimie kominek zamienia je w przytulne schronienie. W lecie otwarte drzwi sprawiają, że domek otwiera się na ciepłą bryzę i na patio, które ma swoje własne ogrzewanie na chłodniejsze, letnie noce.

Lokalizacja: Kornwalia, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA