The Trin Cabin

Schneller Caminada Architekten Gaudenz Danuser
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Dom położony jest w Trin-Mulin, małej wiosce w Gryzonii, naprzeciwko imponującego łańcucha górskiego. Zadanie polegało na sporządzeniu projektu miejsca zamieszkania dla pary, która wymagała salonu i jadalni, kuchni, dwóch sypialni z łazienką i garderobą, biblioteki, pracowni i piwnicy na wino.

Koncepcja The Trin Cabin zakładała trzykondygnacyjny dom o niemal kwadratowej powierzchni i stromym dachu, precyzyjnie osadzonego w scenerii. Boczny parterowy aneks integruje budynek z krajobrazem i definiuje wejście. Ponadto pozwala na posiadanie dwóch zintegrowanych zadaszonych miejsc parkingowych. Konstrukcja nośna jest zbudowana z zewnętrznego skrzydła z betonu i płyt nośnych. Wewnętrzny drewniany rdzeń jest niekonstrukcyjny. Dzięki temu posiada wewnętrzną izolację z tynkiem mineralnym na swojej powierzchni. Kolor betonu wzorowany jest na regionalnym cemencie.

Wewnątrz wszystkie pomieszczenia rozmieszczone są wokół centralnej drewnianej klatki schodowej. Podwyższony salon owocuje w antresolę na wyższych kondygnacjach. Pokoje te różnią się wysokością i orientacją. Duże okna są odpowiednio rozmieszczone, co sugeruje specyficzne widoki na góry i wzmacnia jednorodny wygląd domu.

Lokalizacja: Trin, Szwajcaria
Tekst: nowoczesna STODOŁA