Styl retro versus nowoczesność The Wedge House

Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

The Wedge House w swoim wnętrzu kultywuje skandynawską estetykę lat 70. Wszystko to dzięki starannie dobranemu umeblowaniu. The Wedge House w wolnym tłumaczeniu oznacza Dom Klinowy. Jego ideą jest bycie pomostem między zjawiskami naturalnymi, położonymi między Oceanem Atlantyckim a chronionym lasem.Wedge House znajduje się na Outer Banks, 100-kilometrowym łańcuchu wysp barierowych, usianych dziewiczymi plażami, z których najbliższa znajduje się zaledwie trzy przecznice dalej. STODOŁA do wynajęcia w Północnej Karolinie idealnie współgra z naturą. Nawet drewniana fasada skromnego bungalowu wtapia się w naturalne środowisko. Dzięki nieregularnemu układowi okien i obfitej roślinności we wnętrzu, światło i roślinność łączą przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną. Wewnątrz zalany światłem pokój ze strzelistymi sufitami oparto na koncepcji otwartego studia. Dzięki kultywowaniu skandynawskiej estetyki lat 70., poprzez starannie dobrane meble przez właściciela, subtelna atmosfera retro przenika przez cały obiekt.

The Wedge House – określany jako powściągliwy i minimalistyczny w designie, jednak uzupełniony kolorowymi akcentami. W części sypialnianej czeka na gości podwójne łóżko typu queen-size oraz łazienka. Część codzienna oferuje w pełni wyposażoną kuchnię. Domek przeznaczono dla dwóch osób, a usytuowano go na prywatnej dużej działce przylegającej do Parku Narodowego Wright Memorial. Na zewnątrz znajduje się taras słoneczny od strony południowej. Patio z piecem kominkowym i grillem gazowym pozwala na spędzenie nocy na świeżym powietrzu. Goście mogą korzystać z prysznica na świeżym powietrzu.

Zamiłowanie właściciela do mebli vintage i zainteresowanie rzemiosłem widoczne jest w szczegółach i małych historiach opowiadanych przez dobrze wybrane przedmioty z całego świata: od przyjaznej fasady wejściowej wykończonej starożytną japońską techniką konserwacji zwęglonego drewna, znaną jako shou sugi ban, do wykończenia wnętrza wykonanego z lokalnie pozyskiwanego drewna cyprysowego, które było ręcznie frezowane na miejscu.

Skusiła Was sielskość The Wedge House? Zajrzyjcie do naszej zakładki i poznajcie STODOŁY do wynajęcia w naszym kraju.

Lokalizacja: Kill Devil Hills, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA