The Wee House Company

THE WEE HOUSE COMPANY
Partnerzy

O inspiracji

The Wee House Company to szkocki startup, który oferuje małe, energooszczędne domki zaprojektowane specjalnie dla tych, którzy myślą np. o zakupie swego pierwszego domu lub ustawieniu w ogrodzie domku na wynajem.Firma obecnie oferuje trzy modele do wyboru – studio, domek z jedną sypialnią i z dwiema sypialniami. Wszystkie budynki wzorują się na tradycyjnej, szkockiej architekturze.
Domy są budowane głównie w fabryce i klienci dostają je jako moduły. Dostawa możliwa jest na terenie całej Wielkiej Brytanii. Kiedy moduły znajdą się już na miejscu, potrzeba jedynie kilku tygodni, by przeprowadzić niezbędne prace wykończeniowe. Kupujący może sobie wybrać np. kolor farb i materiały wykończeniowe.

W tym przypadku prezentujemy nowoczesne STODOŁY z jedną sypialnią o powierzchni 40 m2. Kształt wnętrza zorganizowany jest na planie litery „L” z dodatkiem małego przedsionka z przodu. Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne w przedsionku mają zatrzymywać zimne powietrze w zimie.

Kiedy wejdziemy do salonu, z lewej strony zobaczymy kuchnię, a po przejściu przez krótki korytarz po przeciwnej stronie dotrzemy do sypialni i łazienki. Choć przeciętny Szkot woli mieć osobną kuchnię, w tym domku ta cześć jest nieco bardziej otwarta, co przełamuje szkockie tradycje.

Sypialnia, podobnie jak pokój dzienny, jest bardzo jasna i ma okno oraz tzw. drzwi francuskie. W upalne dni otwarcia po dwóch stronach pomieszczenia ułatwiają naturalną wentylację. Szafy po bokach łóżka, które zastępują małe szafki nocne, są również częścią standardowego projektu.

Ściany wewnętrzne i podłogi zostały wykończone malowanym drewnem. Pionowe ułożenie desek często kojarzone jest z projektami skandynawskimi, ale w Szkocji wydaje się być równie popularne.

The Wee House Company obecnie oferuje model z jedną sypialnią za cenę 75 tysięcy funtów. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Lokalizacja: Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA