The Woodland Cabin o powierzchni 35 m2

De Rosee Sa
Kategorie: Domy 35-70 m2
Partnerzy

O inspiracji

Firma De Rosee Sa ukończyła niedawno magiczną chatkę, położoną w lesie nad jeziorem w pobliżu belgijskiej wioski Nouvelles.

Nowy domek o powierzchni 35 m2 zastąpił starą, zniszczoną drewnianą konstrukcję.

Założeniem było stworzenie drewnianej chaty, która będzie funkcjonowała jako miejsce na piknik i grilla, domek gościnny i studio. Miała być lekka, prosta i ekonomiczna. Co więcej, miała być zbudowana przez ojca Maxa de Rosee’a z drewnianych belek i okładziny, która została wykonana z drzew rosnących w okolicznych lasach.

Aby uchwycić piękno przyrody, okna domku i drzwi umieszczono w odpowiednich miejscach, eksponując to co na zewnątrz najpiękniejsze. Przestrzeń wewnętrzna zaprojektowano z myślą o różnych funkcjach, łącznie z pracą, spaniem i zabawą. Całość ogrzewana jest z pomocą opalanego drewnem pieca.

Firma De Rosee Sa Architects miała do dyspozycji budżet w wysokości 25 tysięcy funtów. Zdecydowała się na samodzielną budowę domku podczas różnych podróży do Belgii. Domek ma betonowe fundamenty, a na ceglastych ściankach fundamentowych zawieszono drewnianą podłogę. Na zewnątrz całość obito drewnianą deską, którą specjalnie przygotowano. Ściany wewnętrzne to płyty OSB.

Max de Rosee, dyrektor firmy De Rosee Sa, powiedział: „Wydawało nam się, że pracowaliśmy nad tym domkiem przez długie lata. Ale czujemy się świetnie patrząc, że udało się go ukończyć i wiedząc, że nie tylko go zaprojektowaliśmy, ale też wylaliśmy sporo potu, a momentami nawet krwi, budując go samodzielnie. Mój tata jest pasjonatem środowiska naturalnego. To był jego pomysł, by samodzielnie przygotować drewno z drzew powalonych tu przez nawałnicę 7 czy 8 lat temu i właśnie z nich zbudować tę chatę. Te podróże do Belgii pozwoliły nam się umocnić i jeszcze lepiej zrozumieć materiały. Sam proces budowy zwiększyły nasz szacunek do samych budowlańców.”

Szukasz domku do 35 m2? Zajrzyj do naszej zakładki kup STODOŁĘ.

Opalaną deskę na elewację i dach znajdziesz na Wood of Fire i Degmeda. 

Lokalizacja: Belgia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt