Tiny Home na wzgórzu w irańskim Deylaman

EV DESIGN OFFICE
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Warunki gospodarcze krajów Bliskiego Wschodu sprawiły, że małe przestrzenie stały się bardziej popularne. Istnienie tych ekonomicznych uwarunkowań w zawodzie architekta również miało wpływ. W związku z tym wywołało to falę małych domów na taniej ziemi. Ta sytuacja jest nowym wyzwaniem dla architektów naszego pokolenia, abyśmy mogli osiągnąć jak najlepszy wynik przy jak najniższych kosztach – mówi architekt z Ev Design Office.

Mała działka znajduje się w zalesionym i górzystym terenie. Projektując ten dom, wybraliśmy stal jako główny materiał budynku i staraliśmy się wznieść budynek jak drzewa oddzielone od ziemi pniami i stworzyć w nim wrażenie zawieszenia. Tak więc jedna kolumna, jak pnie drzew, oddziela budynek od ziemi i podnosi go. Staraliśmy się też wyrządzić jak najmniej szkody przyrodzie. Mimo niewielkiej skali budynku (45 m²) staraliśmy się stworzyć praktyczną i odpowiednią przestrzeń do spędzenia weekendu. Obecność dużego balkonu w tym projekcie pozwala użytkownikowi spędzić więcej godzin w sercu natury by się nią cieszyć.

Wprawdzie w większej części Iranu panuje gorący i suchy klimat , ale południowe wybrzeże Morza Kaspijskiego posiada walory klimatyczne tego regionu. Odkrycia pokazują, że strategie projektowania oparte na tradycyjnej architekturze nadal mają zastosowanie w umiarkowanym i wilgotnym klimacie regionu. Nasz projekt powstał poprzez dostosowanie do lokalnej architektury i potrzeb klienta.

Lokalizacja: Deylaman, Iran
Tekst: nowoczesna STODOŁA