Trentham House

sense of space Aaron Pocock Mike Baker
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Założenie projektu dotyczyło nowoczesnego podejścia do tradycyjnego wiktoriańskiego domku z podwójnymi fasadami. Właściciele chcieli, aby dom budził sympatię sąsiadów i sprawiał, że w Trentham czuli się jak w swojej rodzinnej Holandii.

Wyjątkowa wydajność cieplna tego domu zaczyna się od orientacji i układu, który optymalizuje możliwości pozyskiwania energii słonecznej, a następnie poprzez ściany z podwójnymi słupkami zapewniającymi dwie warstwy izolacji, okna drewniane z potrójnymi szybami i masę termiczną płyty betonowej.

Dwa pokoje gościnne z łazienkami znajdują się w przedniej części mieszkania, co pozwala na odsunięcie głównych części mieszkalnych od ulicy i pomaga w zaplanowaniu domu na strefy tak, aby ogrzewane były tylko obszary używane. Efektowna czarna kuchnia sprzyja zamiłowaniu właścicieli do gotowania i rozrywki. Odpowiednio dobrane przeszklenia przyczyniają się do dobrych parametrów termicznych, a także pozostawiają na ścianie miejsce na kolekcję dzieł sztuki właściciela, tworząc wygodną, ale niepowtarzalną przestrzeń.

Dom pokryto malowaną kompozytową okładziną ścienną, z ocynkowanym dachem i oknami z drewnianymi ramami z potrójnymi szybami. Garaż zbudowanoz cegły pochodzącej z recyklingu. W oranżerii znajdują się przeszklenia w ramach stalowych.

Lokalizacja: Trentham, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA