Twin Peaks

Mihaly Slocombe Architects Jack Lovel
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Twin Peaks House to tętniące życiem przedłużenie wspaniałej edwardiańskiej posiadłości w Kensington.

Modernizacja domu z 1913 roku

Pierwotnie zbudowana w 1913 roku dla zamożnej rodziny rzeźników, kiedy jeszcze otaczający krajobraz był pastwiskiem. Gospodarstwo przetrwało, ponieważ jego areał wyrzeźbiono i podzielono na mniejsze działki tarasowe. Klienci odkryli tę nieruchomość kilkadziesiąt lat temu podczas długich spacerów po okolicy. Obiecali sobie, że jeśli tylko nadarzy się okazja, kupią ją. Wiele lat później nadarzyła się okazja, a Leo i Christine dokonali skoku. Niedługo potem zlecili architektom modernizację domu dla ich pięcioosobowej rodziny. Poproszono ich o zastąpienie ciasnej tylnej części domu hojną rozbudową. Miała pasować do skali pierwotnego domu i jego obszernego ogrodu.

Rozszerzenie bryły

Interwencja projektowa rozszerza bryłę pierwotnego domu z dwuspadowym dachem w kierunku tylnego ogrodu, Mieści sypialnie dla dzieci, część dzienną na dole i główną sypialnię schowaną na górze. Drugi dwuspadowy budynek od wschodu nadał projektowi swoją nazwę. Powiela główne nachylenie dachu w mniejszej skali. Mieści jadalnię, kuchnię, pralnię i nieformalne wejście. Taka aranżacja pomieszczeń wspiera aktywny tryb życia naszych klientów ze strefami wspólnego i indywidualnego życia. Miejscami do bycia razem i miejscami do samotności. Część dzienna obraca się wokół wyspy kuchennej, starannie rozmieszczonej, aby zwabić energicznych nastoletnich chłopców zapachem gotowania. Rzeźbiony taras biegnie wzdłuż elewacji ogrodowej, wychodząc na basen. Kryjówka na pierwszym piętrze połączona z główną sypialnią unosi się powyżej. Pionowe ekrany zapewniają perspektywę i schronienie. Nie całkiem wewnątrz, ani na zewnątrz, te przestrzenie działają jak próg między nimi. Chronione przed deszczem i elastycznie wymiarowane do rozrywki lub odosobnienia.

Stal ocynkowana nieprzerwanie owija zewnętrzną część przedłużenia, destylując dekoracyjne dziedzictwo oryginalnych ścian, dachów i szczytów w dwie spójne bryły. Męskość w tej formacji jest równoważona przez wypełnione światłem, kobiece wnętrze. Jego paleta materiałów w postaci jasnego drewna i pastelowych odcieni została umieszczona na teksturowanym białym tle.

Przede wszystkim środowisko

Twin Peaks House wykazuje silne zaangażowanie w zrównoważony rozwój środowiska. Osiąga się to poprzez dobór trwałych, łatwych w utrzymaniu i głównie australijskich materiałów do rozbudowy, wraz z delikatną ochroną zabytkowej struktury domu. Pasywny projekt termiczny jest swobodnie wdrażany, wysokowydajna izolacja, wysokowydajne przeszklenia, drewniane ramy okienne, okapy, osłony i szerokie możliwości naturalnej wentylacji. Podejście to jest wspierane przez aktywne systemy zmniejszające zużycie energii i wody, w tym zbiorniki na wodę deszczową o pojemności 10 000 litrów, zestaw paneli słonecznych o mocy 3 kW, energooszczędne oświetlenie i oszczędne w wodzie urządzenia sanitarne.

Lokalizacja: Kensington, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA