TypeO Loft

TypeO Mike Karlsson Lundgren
Kategorie: Domy wypoczynkowe
Partnerzy

O inspiracji

TypeO Loft to odosobnione wiejskie ustronie w południowo-szwedzkim regionie Skåne. Goście mogą cieszyć się prostszym i wolniejszym życiem, a także kupić wyselekcjonowany wybór artykułów gospodarstwa domowego, który znajduje się w mieszkaniu. Projekt to pomysł Michy van Dinthera i Magnusa Wittbjera. Tworzą oni kreatywny duet stojący za internetowym sklepem projektowym oraz studiem TypeO. Zeszłego lata urządzili bed & breakfast na górnym piętrze swojego domu, w którym mieszkają i pracują. Położony pośród wzgórz i lasów, jednopokojowy loft jest paradygmatem skandynawskiego minimalizmu. Oferuje gościom, jak mówi Wittbjer, „luksus ciszy, spokoju, odosobnienia”. A to wszystko z możliwością wypróbowania starannie dobranych mebli vintage, pościeli i zastawy stołowej, zanim je kupią.

Surowy loft

Umieszczona pod dwuspadowym dachem farmy otwarta przestrzeń o powierzchni 50 m2 składa się z części wypoczynkowej, kuchni i części sypialnej z łazienką oraz kameralnego tarasu, na którym goście mogą spędzać długie letnie wieczory. Zaprojektowany z myślą o funkcjonalności. Skąpo umeblowany loft jest jasny i przestronny dzięki trójkątnej, sięgającej od podłogi do sufitu, szklanej fasadzie. Wypełnia ona przestrzeń naturalnym światłem i widokami otaczającego naturalnego krajobrazu.

Decydując się na materiały i projekty, które są naturalne i trwałe, van Dinther i Wittbjer stworzyli przestrzeń o minimalistycznej elegancji. Oparto ją na stonowanej palecie kolorów wykończeń z naturalnego drewna i złamanej bieli tynku. Indywidualnie zaprojektowaną kuchnię uzupełniają meble w stylu vintage oraz wyselekcjonowany wybór artykułów dekoracyjnych i funkcjonalnych.

Nowy rodzaj zakupu

Ponieważ większość tych artykułów można kupić na miejscu lub na żądanie, TypeO Loft oferuje inny rodzaj zakupów. Oparto je na przekonaniu, że powinniśmy otaczać się tylko tym, co niezbędne, doktrynie, która odnosi się również do naszego fizycznego otoczenia jako potwierdza zdalna lokalizacja loftu. W końcu to nie przypadek, że van Dinther i Wittbjer wybrali to odosobnione gospodarstwo na szwedzkiej wsi jako swój dom i miejsce pracy – miejsce, w którym „generuje się i pielęgnuje kreatywność”, ale także miejsce, w którym goście mogą zwolnić i po prostu być w tej chwili.

Lokalizacja: Skåne, Szwecja
Tekst: nowoczesna STODOŁA