Valley House

Partnerzy

O inspiracji

Architekci firmy Plan Bureau stworzyli dom, który przenosi góry do doliny.To oryginalne i zdecydowane podejście do architektury zostało zainspirowane przez nieprzewidywalne i nieregularne szczyty górskie. Niewielkie drewniane kwadraty definiują przestrzeń dzienną na parterze. Niższa kostka stanowi jakby podstawę dla wyższej prostokątnej części, w której znalazły się sypialnie.

Architekci obrócili górne sześciany o 45 stopni, naśladując w ten sposób góry. Jednocześnie stworzona w ten sposób geometria tworzy fascynujące formy zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz. Z podstawy wyrasta ukośnie wystająca kolejna część tego oryginalnego budynku.

Drewniane ramy konstrukcji widoczne są na płaszczyznach poziomych. Kratownica to rzeczywista część ramy, która podkreśla dodatkowo rotację budynku. Otwarta przestrzeń konstrukcji mocuje całość mocno do ziemi, a belki i wiszący nad nimi sześcian tworzą zadaszoną część zewnętrzną.

Kwadratowe przeszklone przestrzenie przypominają w nocy wrażenie śniegu pokrywającego okoliczne szczyty. Okna na wszystkich poziomach zapewniają niezwykłe widoki i otwierają wnętrze na naturalne światło. Całość została obita drewnem, a przestrzenie wewnętrzne są zarówno duże, jak i komfortowe.

Podziwiaj naszą galerię na Pinterest oraz poczytaj aktualności na Facebook

Architekt: Plan Bureau
Foto: A. Marinenko, A. Koval
Tekst: nowoczesna STODOŁA