Vasse House

Joshua Duncan Leo Showell
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Vasse House położony jest na przedmieściach regionu Busselton pośród morza identycznych domów. Podczas gdy sąsiednie budynki zaprojektowano tak, aby generowały maksymalną wartość majątku dla swoich właścicieli, Vasse House zaprojektowano z myślą o jakości życia. Architekt Joshua Duncan stworzył efektywny układ, który zmieści się w przestronnych czterech sypialniach, skupiając się na przestrzeni wspólnej.

Zajmujący plan prostokąta dom rozmieszczono wokół dużej centralnej przestrzeni, z długim widokiem na ogród, jaki zapewnia układ. Inteligentny projekt domu maksymalizuje jego ekspozycję na północ, wpuszczając fale naturalnego światła do posesji i kierując codzienne życie w stronę zachęcającej przestrzeni zewnętrznej, gdzie mieszkańcy będą spędzać większość czasu. Eksperyment polegający na wyborze specjalnie zaprojektowanej przestrzeni życiowej opartej na potrzebach mieszkańców w porównaniu z ideą „większy znaczy lepszy”. Architektom Vasse House udało się stworzyć własną wersję archetypowego australijskiego domu na przedmieściach, który przemawia do bardziej zróżnicowany zestaw wartości, według których należy żyć i budować.

System Grenton Smart Home

Vasse House to wyjątkowy dom na przedmieściach Busselton w zachodniej Australii, wyróżniający się podejściem skoncentrowanym na jakości życia. Projekt architektoniczny Joshuy Duncana oferuje przestronne wnętrze i elegancki wystrój, tworząc harmonijną atmosferę. Gdyby w tej realizacji zastosowano system Grenton Smart Home, wzbogaciłby on dodatkowo to miejsce, pozwalając na automatyzację procesów, ustawienie scen czy kontrolę oświetlenia, temperaturą i innymi aspektami życia domowego.

SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Grenton Smart Home