Via Sistina APT

VINCENZO GIGLIO
Partnerzy

O inspiracji

Najważniejszym w projekcie renowacji i remontu mieszkania było skoncentrowanie się na historycznym charakterze mieszkania w centrum Rzymu,w pałacu z roku 1600, rzut kamieniem od Schodów Hiszpańskich, Piazza Barberini i Teatro Sistina.

Chciałam, utrzymać przy życiu starożytny urok drewnianej konstrukcji stropu i ścian nośnych wykonanych z kamienia z techniką „worek”; szczególnie kiedy ujawniły się freski z '600 znalezione podczas zdejmowania starej farby ze ścian. Projekt poprawił stary system zagospodarowania całego mieszkania, zapewniając w 90 mkw: 2 sypialnie z łazienką i garderobą, małą łazienkę dla gości, pokój dzienny i kuchnię dołączoną do salonu-jadalni za pośrednictwem istniejącego otworu.
Projekt otworzył przestrzeń. Renowacja, elegancja i czyste wybory architektoniczne sprawiają, że ożyły freski na ścianach, które wychodzą na zabytkowe i urokliwe Via Sykstyńska.
Materiały użyte w restylingu to materiały z przeszłości: naturalne dębowe podłogi, wewnątrz utrzymane nawierzchnie, dwie kolorowe wkładki zaprojektowane z zabytkowych dachówek znalezionych podczas prac i ponownie użytych.
Badanie światła, kolorów i przywrócenie materiałów całkowicie zmieniło mieszkanie i sprawiło, że stało się harmonijne i przyjazne.

Zobacz nasza galerię na Pinterest i aktualności na Facebook

Realizacja: 2015
Projekt: Serene Romano
Zdjęcia: Vincenzo Giglio
Tekst: nowoczesna STODOŁA