Vigne Bianche

M+T Architetti Montalbò | Tanese Vito Corvasce
Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Zapierająca dech w piersiach Vigne Bianche to nowoczesna rezydencję położoną w malowniczym Polignano a Mare we Włoszech. Zaprojektowaną przez renomowaną pracownię M+T Architetti Montalbò | Tane w 2021 roku.

To arcydzieło architektury harmonijnie łączy tradycyjne dziedzictwo Apulii ze współczesnym minimalizmem, tworząc zachęcającą i luksusową przestrzeń życiową. Polignano a Mare słynie z dramatycznych klifów, krystalicznie czystej wody i uroczych brukowanych uliczek, co czyni go idealnym miejscem na tę wyjątkową posiadłość.

Posiadłość wiejska prezentowała głęboką dychotomię, odzwierciedlającą przemianę przestrzeni typową dla dziedzictwa architektonicznego Apulii. Sklepione przestrzenie i ciągłe konstrukcje współistniały z niedawno zbudowanymi środowiskami, nieuprawnymi polami i dużymi śródziemnomorskimi płatami. Użycie kamienia w ciągłych strukturach kontrastowało z warstwami betonu. Ta dwoistość zainspirowała projekt odbudowy, którego celem było zachowanie cennych, istniejących wcześniej elementów architektonicznych przy jednoczesnym zastąpieniu zbędnych elementów. Wybrano tradycyjne materiały i typologie, charakteryzujące się bardziej minimalistycznymi i skoncentrowanymi na materiałach językami, zapewniając bezproblemową integrację z historią i urokiem nieruchomości.

Lokalizacja: Polignano a Mare, Włochy
Tekst: nowoczesna STODOŁA