Skandynawska prostota kluczem projektu Villa Bäcker

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

W Szwecji, na obrzeżach Göteborga, znajduje się piękny, minimalistyczny dom w typie nowoczesnej STODOŁY, który zaskakuje niektórymi elementami.Mimo, że rzeczywista powierzchnia mieszkalna tego domu to 183 m2, dzięki prostej bryle nie przytłacza swoim gabarytem. Jasną elewację wykonaną z pionowo montowanych desek dopełnia dach z blachy na rąbek. Jedynymi elementami dekoracyjnymi tej elewacji są okna ze szprosami. Stolarkę okienną utrzymano w tej samej kolorystyce co pokrycie dachowe.

W projekcie zadbano o przestrzeń wypoczynkową na świeżym powietrzu. Ścieżki komunikacyjne wyłożono płytami chodnikowymi. Pozostałą część obejścia obsiano trawą. Zadbano również o zasadzenie odpowiedniej ilości drzew, które sprawiają, że projekt wtapia się w swoje otoczenie.

Wnętrza Villa Bäcker ideą przypominają czyste płótno, gdzie białe ściany i podłoga z mikrocementu mają pełnić rolę tła. Charakteru wnętrzu nadają zatem dodatki. Zachowane w kolorystyce ciemnego drewna meble są świetnym kontrastem dla jasnych ścian.

Lokalizacja: Szwecja, Göteborg
Tekst: nowoczesna STODOŁA