Villa CP

JESUS GRANADA
Partnerzy

O inspiracji

Projekt Villa CP obejmuje renowację starej, katalońskiej farmy, która stała się inspiracją do instalacji prezentowanej przez firmę ZEST Architecture w Palazzo Mora.Firma architektoniczna była uczestnikiem wystawy „Time Space Existence”, organizowanej przez Global Art Affairs Foundation.
Sama Villa CP to niezwykle oryginalny projekt renowacji domu, w którego starym, kamiennym wnętrzu ulokowano nowy dom, typowy dla XXI wieku. Istniejące ściany z kamienia zostały w dużym stopniu przebudowane, tworząc ogromne otwarcia na krajobraz i spektakularne otoczenie budynku.

Projekty firmy ZEST Architecture zawsze opierają się na filozofii zanej „sustainability”, czyli zrównoważonym rozwoju. Nikogo więc nie dziwi fakt, że ten projekt jest również pełen odpowiednio dobranych materiałów i elementów, które są w zgodzie z naturą. Przykłady to naturalny basen, którego woda filtrowana jest przez rośliny i żwir, a także ocieplenie wykonane z korka pozyskiwanego wyłącznie lokalnie i ekologicznie. System chłodzenia i ogrzewania wnętrza opiera się z kolei na instalacji geotermalnej.

Stare i nowe elementy (które z czasem również będą się starzeć) podkreślają wzajemnie swój charakter i dodają siły całemu projektowi poprzez kontrasty i umiejętne zestawienia. Stare elementy pozostają widoczne łącznie ze swym szramami, do których przyczynił się upływ czasu, a nowe materiały – takie jak stal kortenowska, drewno i glina – zostały wybrane specjalnie ze względu na swą naturalną niedoskonałość. Z czasem będą zyskiwały jeszcze więcej uroku, dzięki sile deszczu, wiatru i ludzkiego dotyku. To wszystko sprawi, że dom z czasem będzie się stawał jeszcze piękniejszy…

Lokalizacja: Hiszpania
Tekst: nowoczesna STODOŁA